Підготовка до служби в 3-й окремій штурмовій бригаді: як працюють рекрутингові центри

Підготовка до служби в 3-й ОШБр. Скриншот: kanaldim.tv

Перш ніж стати на захист країни, рекрути 3-ї окремої штурмової бригади проходять навчання, здобувають теоретичні та практичні знання. Для тих, хто хоче потрапити до лав 3-ї ОШБр, керівництво створило чотири рекрутингові центри: в Одесі, Дніпрі, Львові та Києві. Від початку роботи вони вже встигли обробити майже 10 000 заявок. Актуальних вакансій зараз багато: від піхотинців-штурмовиків до пілотів дронів та механіків. Більше про підготовку до служби розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Під професійним керівництвом бойових інструкторів відбувається підготовка рекрутів 3-ї окремої штурмової бригади. Новобранці, перш ніж стати на захист країни, проходять ґрунтовне навчання, здобувають теоретичні та практичні знання з тактичної, медичної і вогневої підготовки. 

Для тих, хто хоче потрапити до лав 3-ї ОШБр, керівництво бригади створило чотири рекрутингових центри: в Одесі, Дніпрі, Львові та найбільший у Києві. Від початку своєї роботи вони вже встигли обробити майже 10 000 заявок.

"Є чотири способи того, як потрапити до нас. Перший — людина бачить на сайті оголошення, залишає заявку, йому передзвонюють і вона приходить. Другий варіант — людина бачить адресу на сайті і просто приходить в один із наших центрів. Третій — людина дзвонить на той номер, який вказаний на сайті, і їй усе пояснюють. Останній варіант — у нас є представники в ряді ТЦК по Україні. Їм можна сказати, що ви хочете служити в 3-й штурмовій", — пояснює керівник рекрутингового центру Данііл Коваль.

Потрапити до 3-ї ОШБр на службу за контрактом можна віком від 18 до 26 років, за мобілізацією — від 27 до 50. Актуальних вакансій багато — від піхотинців-штурмовиків до пілотів дронів та механіків. Запис на службу починається зі співбесіди. Після цього новобранці мають скласти базовий фізичний тест: біг, відтискання від землі, стійка в планці, скручування на прес, присідання та стрибки на місці. 

"Після цього йде заселення в групу допідготовки. Вона триває близько місяця. За цей час людина може в будь-який момент відмовитися — сказати: "Я зрозумів, що це не моє, не виходить". Або може сказати, що він передумав щодо посади і хоче якусь іншу. Після цих 30 днів людина їде в навчальний центр, де проходить від 35 до 70 днів підготовки. Після цього потрапляє в нашу бригаду, розподіляється у підрозділ і проходить злагодження, тобто її доучують ще в бригаді", — розповідає Данііл Коваль.

Для тих, хто хоче знайти своє місце в лавах ЗСУ, відшукати свої слабкі та сильні сторони чи просто зрозуміти, як працює армія, керівництво бригади запустило пробний тижневий інтенсив. Під час нього відбувається елементарне знайомство людини з військовою службою: дисципліною, життям у великому колективі, виконанням наказів, поводження з базовою стрілецькою зброєю, з автоматом Калашникова, основами медицини тощо.

Читайте також: Родини полонених та зниклих безвісти відтепер отримуватимуть сповіщення у "Дії"

Прямий ефір