Підемо шляхом, як працюють у Європі та США, — Гутцайт про реформування Національного олімпійського комітету

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Національний олімпійський комітет (НОК) України чекає на реформування. Про це в інтерв'ю програмі "Коло спорту" телеканалу "Дом" розповів новий голова НОК України, чинний міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

1992 року Гутцайт у складі об'єднаної команди завоював командне золото на Олімпійських іграх, пройшов етапи від спортсмена до тренера, від тренера до господарника, від господарника до вже держслужбовця, очоливши у 2020 році Міністерство молоді та спорту України.

"Мені дуже подобається олімпійський рух, робота в Олімпійському комітеті. Коли я дізнався, що Сергій Назарович [Бубка] не буде виставляти свою кандидатуру на президента НОК, я прийняв для себе рішення йти на вибори", — сказав Гутцайт.

Він не планує поєднувати посаду міністра та президента НОК.

"Я зосереджусь на роботі в НОК. Зараз вирішується документальне питання, щоб я пішов з уряду. Для мене зараз у пріоритеті олімпійський рух, Національний олімпійський комітет, наша олімпійська команда, підготовка до Олімпійських ігор", — зазначив новий голова НОК.

Гутцайт не назвав прізвища людини, яку бачить своїм наступником на посаді міністра спорту, лише повідомив:

"[Своїм наступником] бачу людину з досвідом. Людину, яка розуміє: що потрібно, як потрібно і для чого потрібно. Бачу людину, шановану в нашій галузі".

Головним завданням у НОК Гутцайт назвав підготовку українських збірних до Олімпіади у Парижі, яка відбудеться влітку 2024 року.

"З початку війни наші спортсмени готуються. Так, не в тих умовах, в яких повинні б готуватися. Ми бачимо, як летять ракети, як бомблять наші рідні міста, як гинуть люди. Але в нас є мета — їхати на Олімпіаду за перемогою. І ми зробимо все, щоби забезпечити спортсменів всім необхідним, щоб ми гідно представили Україну на Олімпійських іграх", — акцентував він.

Також Гутцайт має на меті реформування НОК.

"Вважаю, це на часі. І я готовий брати на себе відповідальність в чому: у підготовки наших збірних команд до Олімпійських ігор, за те, щоби федерація брала на себе більш відповідальності та мала більше повноважень ніж у неї було. Для мене дуже важливо, щоб ми йшли шляхом, як працюють у Європі, в Сполучених Штатах Америки — де федерація все робить для розвитку видів спорту, а всі інші інституції допомагають. Але цю реформу не зробити без допомоги держави, без допомоги Верховної Ради, депутатів, з якими ми  будемо співпрацювати по змінах у законодавстві", — перелічив він.

Повна версія інтерв'ю: Вадим Гутцайт обраний президентом НОК України: інтерв'ю з міністром молоді та спорту

Нагадаємо, вибори до НОК України відбулися 17 листопада, на них переміг чинний міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт. До цього більш ніж половину з 32-річної історії НОК його очолював Сергій Бубка, на своїй посаді колишній легкоатлет, депутат Верховної Ради та олімпійський чемпіон перебував 17 років. На нові вибори президента олімпійського комітету Бубка свою кандидатуру не висував.

Читайте також: Як Європа та США допомагають українським спортсменам, розповів міністр Гутцайт

Прямий ефір