Перший етап безпрецедентної спецоперації — деталі від Верещук щодо евакуації з Маріуполя (ВІДЕО)

Ірина Верещук. Скриншот відео: kanaldom.tv

Не можна мовчати про злочини проти людяності, зокрема і про те, що відбувається на "Азовсталі" у Маріуполі з цивільними, особливо з жінками та дітьми. На цьому сьогодні, 3 травня, під час спілкування з журналістами в Запоріжжі наголосила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Вона прокоментувала першу евакуацію з "Азовсталі".

"Це перший етап безпрецедентної спеціальної операції, гуманітарної маріупольської операції, яка завершилася успіхом. Ми привеземо зараз людей, автобуси уже їдуть. Дорогою за маршрутом Бердянськ – Токмак – Дмитрівка – Зеленівка – Василівка стояли сотні людей, які не змогли сісти в автобуси, хоча ми привезли ці автобуси. Люди їх бачили, це в основному жінки та діти", — розповіла міністерка.    

Верещук зазначила, що президент України Володимир Зеленський тримає питання евакуації з Маріуполя на особистому контролі, а також подякувала всім причетним до порятунку людям.

"Без його втручання і особистого контролю цей коридор був би не можливим. ООН, Червоний Хрест допомагають, але ця спецоперація — це те, що робить українська влада та український народ. Домовленості були саме такими, що ми в Токмаку на Луначарському кільці, а також у Василівці візьмемо людей, які будуть стояти, які вийдуть на точки евакуації і зможуть врятуватися. Росія змінила свої домовленості, але я розумію, що ми маємо працювати, нам байдуже, що подумала і зробила Росія. Головне, щоб ми, як українська влада мали план, а ми його маємо. І ми будемо вимагати від міжнародної спільноти і звичайно від Росії виконати Женевські конвенції і дати змогу цивільному населенню врятуватись", — заявила віцепрем'єр-міністерка.    

Очільниця Мінреінтеграції поділилася, що штурм заводу "Азовсталь" у Маріуполі триває, але перший етап безпрецедентної гуманітарної операції з евакуації завершився успіхом. Десятки тисяч жінок та дітей, людей похилого віку залишаються в місті, де немає медикаментів, їжі, води та зв'язку, і вони хочуть врятуватися.

"Тривають авіаудари, ракети, якими хочуть знищити "Азовсталь" і головне — людей. Я думаю, що це і був їхній план — дати можливість якійсь частині цивільних вийти, щоб потім продовжувати бомбардування. Там залишаються цивільні, там є люди, які не встигли вибратись з-під завалів, тому що завали були такими важкими, що за два дні вони б не змогли їх підняти фізично. Нам треба продовжувати гуманітарну операцію щодо "Азовсталі" зокрема", — резюмувала Ірина Верещук.

Читайте також: Це лише перший етап і ми продовжимо забирати з Маріуполя наших громадян та військових, — Єрмак про евакуацію з "Азовсталі"

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 3 травня, у Запоріжжі на околиці міста зустрічають евакуйованих жителів з блокадного міста Маріуполь Донецької області.

Читайте також: Як евакуювали цивільних із "Азовсталі" — унікальні кадри операції від полку "Азов" (ВІДЕО)

Прямий ефір