Перша Зимова Олімпіада для України та запуск дослідницького ядерного реактора Курчатова — 12 лютого в історії 

Зустрічаємо понеділок, 12 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

У 50 років він опублікував свою найвідомішу працю, яка назавжди змінила науку — "Походження видів шляхом природного відбору". Цей вчений припустив, що різні види тварин на землі еволюціонували впродовж мільйонів років. Він започаткував новий розділ науки про життя під назвою "еволюційна біологія". Цього дня виповнюється 215 років з дня народження вченого, натураліста Чарльза Дарвіна.

12 лютого 1947 року дизайнер Крістіан Діор відкриває Модний дім, який тепер має його ім'я Christian Dior й запускає першу колекцію під назвою New Look. Колекція, представлена французом, стає революційною, адже Діор пропонує по-новому подивитися на жінок. Дизайнер прагнув показати образ "ідеальної жінки" з тонкою талією, тендітними вузькими плечима, витонченими стегнами. Діор хотів, щоб жінки у повоєнній Європі виглядала неперевершено. 

12 лютого 1960 року запустили перший вітчизняний дослідницький ядерний реактор ВВР-М. Подія відбулася в Інституті ядерних досліджень НАН України. Київський реактор (водно-водяний модернізований реактор) — дітище видатного вченого-фізика Ігоря Курчатова. Дослідницький ядерний реактор працює безаварійно. 1999 року його Постановою Кабінету Міністрів віднесено до установок, що становлять національне надбання України. 

Цього дня 1992 року між Україною та Латвією встановлені дипломатичні відносини. За кілька місяців до того Латвія визнала незалежність України. З початком повномасштабного вторгнення Латвія допомагає з лікування поранений військових, передає Україні техніку та дає прихисток тисячам українських біженців.

30 років тому Україна, як незалежна держава, вперше взяла участь в Зимових Олімпійських іграх. Вони відбувалися в Ліллехаммері з 12 по 27 лютого 1994 року. Фігуристка Оксана Баюл стала першою олімпійською чемпіонкою України. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"! 

Прямий ефір