Перша висадка на Місяць та загибель журналіста Павла Шеремети — 20 липня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо четвер, 20 липня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

20 липня 1965 року випустили стотисячний автомобіль "Запорожець", або, як кажуть в народі "горбатий". Перша українська малолітражки була зібрана на Запорізькому автомобільному заводі, а головним прототипом української автолегенди став італійський Fiat 600.

"Запорожець" одразу набув популярності. Секрет його успіху —  доступна ціна. Своє прізвисько автомобіль отримав через незвичну форму кузова.

"Запорожець" справжня зірка кіно. Він брав участь у зніманнях багатьох фільмів і навіть з'явився в одній із частин знаменитої бондіани "Золоте око". За більш як 30 років завод ЗАЗ випустив понад три мільйони запорожців.

Цього дня 1969 року американці вперше висадилися на місяць. Успішну посадку здійснив пілотований космічний корабель "Аполлон-11" із трьома астронавтами на борту. Це були Ніл Армстронг, Базз Олдрін і Майкл Коллінз. Вже за кілька годин командир корабля Ніл Армстронг став першою людиною, яка ступила на місяць.

"Один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства", — вимовив він.

Другим на місяць ступив Базз Олдрін. На поверхні супутника Землі вони встановили американський прапор.

Тривалість польоту становила дев'ять днів, протягом котрих астронавти знімали все, що з ними відбувалося. Історичну посадку на місяць транслювали по телебаченню. Її подивилися понад 600 тисяч осіб.

Цього дня 7 років тому загинув журналіст Павло Шеремета. Автомобіль, в якому їхав журналіст, підірвали саморобною вибухівкою, що була закладена під місцем водія. Отримані травми виявилися несумісними з життям і у віці 44-х років журналіст помер.

Павло Шеремет народився у Мінську. Саме там і розпочав журналістську кар'єру. Передусім був відомий, як противник режиму Лукашенка. Павло Шеремет зняв фільм "Дике полювання" про політичні вбивства. Був співавтором опозиційного видання "Білоруський партизан" і книжки "Випадковий президент".

2010 року Шеремета позбавили білоруського громадянства, тож останніми роками він жив у Києві, де працював журналістом в "Українській правді" та ведучим на різних телеканалах та на радіо.

Поліція кваліфікувала загибель журналіста як умисне вбивство. Втім, розслідування злочину триває досі. Ім'я Павла Шеремета викарбувано на стіні пам'яті у Вашингтонському музеї журналістики та новин у Сполучених Штатах Америки. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір