Перезмінка українських полярників відбулася на станції "Академік Вернадський" (ФОТО)

На станції "Академік Вернадський" завершилася перезмінка команд полярників — зимівників 25-ї української антарктичної експедиції замінили члени 26-ї. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Facebook, інформує "Дом".

Перед тим, як члени 25-ї експедиції вирушили додому, науковці та працівники станції розвантажили річний запас продуктів та інших речей, які прибули разом із новою командою. Перезмінка відбувалася у складних умовах: в Антарктиці зараз вже пізня осінь, і плюсова температура (від +1 до + 3°С), яка ще не здає позиції, відчувається як -15°С через сильний вітер та вологість повітря понад 80%.

"Пальне перекачували з корабля в станційний бак і вдень, і вночі. Інколи доводилось човнами відштовхувати плавучі крижини від паливного шланга. Розвантажити річний запас продуктів та інших необхідних речей неабияк допоміг новий потужний кран", — йдеться у повідомленні.

Останнім акордом стала передача керівником 25-ї УАЕ Юрієм Отрубою очільнику 26-ї Богдану Гаврилюку ключа від станції та коробки з секретним подарунком, яку слід відкрити через пів року.

Команда полярників попередньої експедиції вже вирушила додому. Спочатку вони мають подолати протоку Дрейка та дістатися Чилі.

"Зимівники ж 26-ї УАЕ вже заступили на варту, продовжуючи безперервні наукові спостереження на станції", — зазначають в Антарктичному науковому центрі.

Нагадаємо, 26-та Українська антарктична експедиція прибула на станцію "Академік Вернадський" 16 квітня.

Читайте також: Онлайнекскурсію станцією "Академік Вернадський" провели українські полярники (ВІДЕО)

Прямий ефір