Перепоховання Шевченка та заснування Associated Press — 22 травня в історії

Зустрічаємо середу, 22 травня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

22 травня — День Шерлока Холмса. Дата дня народження Артура Конана Дойла, англійського письменника, який створив образ винахідливого детектива.

22 травня 1879 року у Полтаві народився Симон Петлюра — журналіст, літературний і театральний критик, голова Директорії, Головний отаман військ та флоту УНР. Петлюру вбив у Парижі годинникар Самуїл Шварцбард. Існує версія, що він був російським агентом, а вбивство замовила Москва, аби знешкодити небезпечну для себе українську політичну постать.

Його неодноразово запрошували працювати у російських театрах, але він категорично відмовлявся та домігся скасування пункту Емського указу про заборону українських п'єс. Невдовзі після цього створив перший в історії України професійний театр. 22 травня 1840 року — день народження видатного українського драматурга, театрального режисера й актора Марка Кропивницького.

1846 року у США було засноване одне з найбільших у світі інформаційних агентств Associated Press. Нині це тисячі працівників та майже 250 представництво у різних країнах. Ініціатором створення інформаційного агентства став видавець Мозес Біч, який прагнув поширення точної, неупередженої інформації у вигляді фото, тексту, аудіо, відео та інфографіки. Штаб-квартира Associated Press розташована у Нью-Йорку.

22 травня 1861 року на Чернечій горі поблизу Канева відбулось перепоховання Тараса Шевченка. Згодом там змурували цегляне склепіння, насипали два яруси землі та обклали камінням, аби було схоже на степову могилу. Сучасного вигляду меморіал набув 1939 року, коли на Чернечій горі встановили бронзовий пам'ятник Кобзарю.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір