Переговори про COVID-вакцини ведуться з шістьма виробниками, – Шмигаль

Иллюстративное фото: 5.ua

Україна проводить перемовини із шістьма виробниками щодо постачання у нашу державу вакцини від COVID-19.

Про це повідомив прем'єрміністр Денис Шмигаль, інформує "Дом" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми ведемо перемовини із шістьма виробниками вакцини, які на сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проходять третю, реєструються в інших країнах і у Всесвітній організації охорони здоров'я як офіційна та легалізована вакцина", — зазначив очільник уряду.

Він наголосив, що участь в ініціативі COVAX та переговори з партнерами щодо якнайшвидшого постачання вакцини в Україну дали свій результат — перші партії з’являться у нашій державі не пізніше лютого.

За словами Шмигаля, зараз є можливість обирати з трьох вакцин, і, найімовірніше, у перших партіях будуть якраз три різні види. При цьому він запевнив, що використовуватимуться лише ті вакцини, які будуть ліцензовані в Україні, схвалені в інших державах та отримають схвалення ВООЗ.

Крім державної вакцинації, українці також з часом зможуть отримувати щеплення на комерційній основі.

"Як тільки вакцини за пришвидшеною процедурою будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають змогу завозити ці вакцини в Україну. Далі — це вже питання до таких компаній, вони також ведуть свої перемовини й укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією", — зазначив прем’єрміністр.

Нагадаємо, Степанов розповів, коли в Україні можуть почати вакцинацію від COVID-19.

Читайте також: Вакцину від коронавірусу Sinovac вироблятимуть в Україні

Медіа-партнери
Прямий ефір