Сумна глава в історії США: Байден відреагував на рішення про імпічмент Трампа

Фото: epa.eu

Рішення Сенату США про імпічмент 45-го президента Дональда Трампа не знімає з нього відповідальності за провокацію насильства в Америці. Таку заяву зробив президент США Джо Байден після голосування сенаторів у справі Трампа, повідомляє "Дом".

"Хоча остаточне голосування не привело до засудження, суть звинувачення не заперечується. Навіть ті, хто виступав проти обвинувального вироку, як лідер меншості в Сенаті Макконнелл, вважають, що Дональд Трамп був винен в "ганебному невиконанні обов'язків" і "практично і морально відповідальний за провокацію" насильства в Капітолії", — заявив Байден.

Він нагадав про загиблих під час штурму Капітолію 6 січня.

"Ця сумна глава нашої історії нагадала нам про те, що демократія крихка. Її завжди необхідно захищати. Ми повинні завжди проявляти пильність. Цьому насильству та екстремізму немає місця в Америці", — наголосив президент США.

Раніше повідомлялося, що Сенат США не підтримав імпічмент Трампа. Для обвинувального вироку не вистачило більшості у дві третини голосів. За визнання 45-го президента США винним проголосували 57 сенаторів, проти — 43.

Другий імпічмент Дональда Трампа оголосила Палата представників Конгресу США 13 січня. Його звинувачували в підбурюванні до штурму Капітолію, під час якого загинули четверо протестувальників і один правоохоронець.

Читайте також: Експерти — про втручання у вибори США і проплачене захоплення Капітолію

Прямий ефір