Партію техдопомоги для ЗСУ від уряду США доставили в Україну (ВІДЕО)

Фото: mil.gov.ua

До України сьогодні, 18 жовтня, прибула друга партія міжнародної технічної допомоги від уряду Сполучених Штатів Америки українським Збройним силам. Це, зокрема, зброя, боєприпаси, засоби спостереження радіолокації, медичне обладнання, повідомляє "Дом".

Цей вантаж — чергове свідчення стратегічного партнерства між США та Україною, — наголосили в ЗСУ.

"З метою досягнення повної сумісності Збройних сил України з країнами-членами НАТО, Кабінетом міністрів узгоджена і підтримана ініціатива президента України Володимира Зеленського з постачання медичного майна і озброєння з боєприпасами. Сьогодні здійснюється розвантаження другої партії товарів, які надійшли в межах даної угоди", — розповів Олександр Матійчук, уповноважений Командування Медичних сил ЗСУ з питань зовнішньоекономічної діяльності.

Як повідомлялося раніше, 10 жовтня до міжнародного аеропорту "Бориспіль" прибула перша партія додаткової допомоги з США для Збройних сил України. 

Нагадаємо, з 31 серпня до 2 вересня тривав візит президента України Володимира Зеленського до США. 1 вересня він провів зустріч із лідером США Джо Байденом. У підсумковій Спільній заяві про стратегічне партнерство України та США вказані основні обсяги допомоги Сполучених Штатів:

  • 60 млн дол. на закупівлю американської військової техніки для української армії;
  • 45 млн дол. гуманітарної допомоги для Донбасу;
  • 12,8 млн дол. на боротьбу з COVID-19;
  • 463 млн дол. на захист демократії, прав людини та розвиток реформ в Україні.
Прямий ефір