Паради особливо важливі й потрібні в країні, що воює, — військовий експерт (ВІДЕО)

Юрий Кочевенко. Фото: kanaldom.tv

Паради за участю військових і військової техніки мають особливий сенс і значення в країні, що воює. Про це сьогодні, 24 серпня, в ефірі телеканалу "Дом" заявив військовий експерт, ветеран АТО, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко.

"Думаю, що якщо у когось до цього параду були ще сумніви — потрібен він нам чи ні, навіщо на це витрачати державні гроші — то після побаченого все це відпало. І всі зрозуміли, навіщо потрібні паради. Чому особливо важливі й потрібні паради в країні, що воює", — сказав він.

Ще під час служби в зоні АТО Кочевенко також був учасником одного з парадів попередніх років.

"Як людина, яка свого часу була серед тих, хто маршував у цих військових коробках, парадних батальйонах, скажу: це неймовірний потік енергії, який ллється на тебе від усіх цих тисяч людей, які все це бачать, які вітають, які аплодують", — поділився емоціями він.

Кочевенко нагадав, що військові досить довго готуються до параду, тренування займають місяць.

"Це щодня і досить стомливо. Але повірте мені, ось ці кілька хвилин, які вони проходять Хрещатиком, це все покриває сповна. Тому що вони отримують великий заряд бадьорості та позитиву. Й почуття, що ми потрібні. Що є народ — у нього є армія, і що ми потрібні одне одному. Парад — це, можливо, мить, але це мить, яка з ним залишиться на все життя", — продовжив він.

У сьогоднішньому параді Хрещатиком разом з українськими військовими пройшли представники військ іноземних держав-партнерів України. Експерт зазначив, що і цей факт, і парад загалом нагадує світові, що в Україні тривають військові дії та що в захисті суверенітету її підтримують багато країн.

"Нам важливо, щоб світ пам'ятав про те, що в Україні триває війна і що ми захищаємо не тільки свій суверенітет, свою територіальну цілісність і свою незалежність. А що ми захищаємо весь вільний світ, що ми захищаємо ті цінності, на яких будує своє майбутнє кожна демократична держава", — додав Кочевенко.

Нагадаємо, сьогодні, 24 серпня, в Києві відбувся парад на честь 30-річчя Незалежності України.

Медіа-партнери
Прямий ефір