"Пандемія коригує святкування Великодня": президент закликав українців утриматися від скупчення людей на свята

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Хоча в Україні триває вакцинація, скупчення людей на свята досі становить велику загрозу й може пришвидшити поширення коронавірусу. На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський під час селекторної наради щодо протидії поширенню COVID-19 сьогодні, 19 квітня, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Під час наради обговорили, зокрема, підготовку до Великодніх свят в умовах пандемії.

"У нас є вже досвід відзначення таких важливих свят. Хоча у нас і триває вакцинація, однак скупчення людей і досі становлять загрозу. Я особисто розумію, наскільки важливе свято Великодня, але пандемія корегує наші плани. Впевнений, у всіх нас буде ще багато спільних свят попереду, і ми знову будемо збиратися з родиною та друзями, але цьогоріч нам треба бути розважливими", — наголосив президент.

Глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що за минулий тиждень по всій Україні захворіло на 14 тис. менше людей, ніж за попередній. Він наголосив, що у Києві ситуація зараз залишається складною, при цьому декілька областей у Центральній та Західній Україні близькі до виходу з "червоної зони".

Також прем'єрміністр зазначив, що за останні три тижні покращилися показники завантаженості ліжок COVID-хворими. Загалом в Україні для лікування людей з коронавірусом виділено 77 698 ліжок, до 67 567 із них підведено кисень. Зайняті на сьогодні 44 415 ліжок.

"Показники завантаженості ліжок за останні три тижні покращилися. Тижневі показники також демонструють стабільність. Що стосується кількості активних хворих, то динаміка зростання зменшилася", — сказав прем’єр.

Нагадаємо, різкий спад захворюваності на коронавірус зафіксували в Україні за добу.

Читайте також: Рівень госпіталізацій перевищений у Києві та 18 областях України

Прямий ефір