Відстоювання суверенітету України — життєво важлива справа для Європи і США, — Байден

Джо Байден. Фото: radiosvoboda.org

Захист територіальної цілісності й суверенітету України є вкрай важливим елементом у відповіді США і Європи на загрози зі сторони РФ — задля збереження західної моделі демократії і трансатлантичної єдності.

Про це заявив президент США Джо Байден під час онлайнвиступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки, пише Укрінформ.

"Путін прагне послабити європейський проєкт і наш союз НАТО. Він хоче підірвати трансатлантичну єдність і нашу рішучість, — заявив лідер США. — Оскільки Кремлю набагато легше залякувати й погрожувати окремим державам, ніж проводити переговори з потужною й тісно об’єднаною трансатлантичною спільнотою. Ось чому підтримка суверенітету і територіальної цілісності України має життєво важливе значення для Європи і США".

Читайте також: Сумна глава в історії США: Байден відреагував на рішення про імпічмент Трампа

Демократії по обидва боки Атлантики мають рішуче відповісти на зухвалість Росії, яка зламує комп’ютерні мережі в Сполучених Штатах та по всій Європі, зауважив Байденю. Це, за його словами, має стати критично важливим для захисту трансатлантичної колективної безпеки.

"Кремль атакує наші демократії та використовує корупцію як зброю у спробах підірвати наші системи врядування, — резюмував Байден. — Російські лідери хочуть, щоб люди думали, що наша система більш корумпована або настільки ж корумпована, як їхня. Але світ знає, що це неправда, включно з самими громадянами Росії".

Нагадаємо, президент США, вважає, що газопровід "Північний потік-2" — невдала для Європи угода, тому розглядає можливість введення санкцій для зупинки цього проєкту.

Прямий ефір