Освітній проєкт Girl Power Ukraine допомагає соціалізуватися дівчатам із незахищених верств населення

Владислава Курінна. Скриншот: kanaldim.tv

Вже понад 30 дівчат з особливостями розвитку взяли участь у проєкті Girl Power Ukraine від фонду "Благомай". Спільно з безбар'єрним простором Trinity Hub вони розробили навчальну програму для українських дівчат із порушеннями зору. Учасниці отримали нові знання та навчилися більш впевнено й надійно почуватися в повсякденному житті, йдеться в матеріалі "Ранку Вдома".

Години лекцій на десятки різноманітних, актуальних для жінок тем, знання про здоров'я і безпеку, нові горизонти та кар'єрні перспективи, побутові навички та передача досвіду, як жити повним та яскравим життям, маючи порушення зору. Усе це лише невелика частина того, про що говорять і чого навчають у межах освітнього проєкту Girl Power Ukraine, в якому вже взяли участь понад 30 дівчат з різних куточків країни. 

"У нас дуже амбітна ціль — дати їм розуміння, що вони можуть все. Ми прагнемо дати їм ті знання, які зроблять їхнє життя краще. Переважно це дівчата з особливостями розвитку. Втім, всі дівчата однакові тож повинні мати однакові можливості до навчання. Оскільки це наше майбутнє, їм треба допомагати попри все. Не важливо, чи вони живуть з порушенням зору, чи без порушення, чи з сім'єю, чи без сім'ї. Для нас вони однакові. Це дівчата, які мають шанс на велике і класне майбутнє", — вважає керівниця освітніх проєктів БФ "Благомай" Христина Єрмакова. 

Ініціаторами проєкту стала команда благодійного фонду "Благомай". Спільно з безбар'єрним простором Trinity Hub вони розробили шеститижневу навчальну програму для українських дівчат з порушеннями зору. За цей час учасниці отримали нові знання і навчились більш впевнено та надійно почуватись у повсякденному житті.  

"Ця група направлена на розвиток жіночого лідерства. На те, щоб дівчата дізналися все про своє здоров'я, про свої права, зрозуміли, що таке гендерно зумовлене насилля і взагалі будь-яке насилля, і знали, як його розрізняти та протидіяти, а також розуміли всі свої можливості в освіті, в кар'єрі", — додає голова правління БФ "Благомай" Кіра Сиротенко. 

За майже три роки повномасштабної війни кількість людей, які страждають через проблеми з зором, значно збільшилась. Допомогти їм навчитися заново жити та мати рівні права — головне завдання спеціалістів Trinity Hub. Нині вони працюють не тільки з військовими й постраждалими від війни, а й з дівчатами, котрі мають порушення зору. 

"Серед дівчат цим може бути й стрес, медична помилка, захворювання. Звісно, за статистикою, якщо ми беремо 2014 рік і 2024, це збільшення кількості жінок і дівчат, які звертаються за допомогою. Це пов'язано через те, що коли є порушення зору, потрібно по-новому навчитися жити, навчатися, спілкуватися і, взагалі, влаштовувати своє особисте життя. Цей проєкт став особливо актуальним та потребує масштабування", — пояснила заступниця директора безбар'єрного простору Trinity Hub Тетяна Костенко. 

Зазвичай учасницями освітнього проєкту Girl Power стають дівчата віком від 12 до 18 років, але цього разу організатори збільшили максимальний вік учасниць до 25. Мета — створити максимально рівні умови для всіх дівчат, які страждають через порушення зору. Та зробити ще один крок на шляху до безбар'єрного суспільства. 

"Оскільки ці дівчата у 25-річному віці не мають тих можливостей і тих знань, які вони потребують до свого віку. Тому ми збільшили вікову категорію. Ми відбирали учасниць по реєстраційній формі. Цим займався Trinity Hub, який питав дівчат, чому вони хочуть на цей проєкт", — резюмувала Христина Єрмакова. 

Владислава Курінна — одна з учасниць проєкту Girl Power Ukraine. Дівчина частково втратила зір внаслідок лікарської помилки, а наступним випробуванням для неї стала війна. У 2022 році Владислава була вимушена залишити рідне місто і переїхати до Німеччини, але все ж таки знайшла в собі сили повернутись, аби взяти участь у проєкті. 

"Взагалі для дівчаток з порушенням зору основна проблема — це взаємодія із зовнішнім світом. Я дуже рада, що є можливість вийти зі своєї бульбашки та розширити свої уявлення. Загалом проєкт допомагає соціалізуватися. Участь у проєкті дає можливість відкритися, почуватися гарною та підвищити самооцінку. Я розумію, що тут я зможу, по-перше, знайти нові знайомства, по-друге, отримати купу нових позитивних емоцій. По-третє, я знайду для себе якісь підказки щодо свого майбутнього", — зізналася учасниця проєкту Girl Power Ukraine Владислава Курінна. 

Наразі організатори прагнуть масштабувати проєкт та розповсюджувати його на інші міста країни. Також серед планів запустити аналогічну ініціативу, в якій зможуть взяти участь люди з онкологічними захворюваннями.

Також цікаво:Girl Power та "Благомай Hub" для підлітків: інтерв’ю з директоркою благодійного фонду "Благомай" Кірою Сиротенко

Прямий ефір