Засудження агресії РФ і участь у "Кримській платформі" — чого чекає президент від Європейської Ради

Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 3 березня, провів пресконференцію спільно з очільником Європейської Ради Шарлем Мішелем. Президент зазначив, що Мішель під час поїздки на Донбас мав змогу на власні очі переконатися у тому, які жахливі наслідки для України завдає агресія Росії, інформує кореспондент телеканалу "Дом". 

За словами Володимира Зеленського, Україна наполягає на мирному врегулюванні конфлікту та сподівається на підтримку ЄС у цьому питанні. Зокрема, президент висловив надію, що Європейська Рада під час засідання у березні засудить агресію Росії проти України. 

"Я не вірю у повернення до business as usual у відносинах між Європейським Союзом та РФ без відновлення територіальної цілісності нашої держави", — зазначив він. 

Також Володимир Зеленський нагадав Шарлю Мішелю про окупацію Криму, яка триває вже сім років. 

"Наші оцінки щодо ситуації в окупованому Криму, зокрема ті, що стосуються системних порушень прав людини, співпадають. Я дякую за послідовну політику ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму. Водночас потрібні більш дієві міжнародні кроки. Питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний. Я виступив з ініціативою провести установчий саміт "Кримської платформи". Його мета — створення дієвого механізму для деокупації наших територій. Я запросив на цю зустріч президента Європейської Ради. Я дуже розраховую на його особисту участь", — розповів президент. 

Він також закликав Європейський Союз запровадити нові санкції проти тих, хто чинить свавілля в окупованому Криму. 

Окрім того, сторони домовились про створення дієвого механізму для передачі вакцин Україні з Європейського Союзу. 

Нагадаємо, раніше голова Європейської Ради Шарль Мішель анонсував нову програму ЄС, спрямовану на підтримку економічного розвитку та надання державних послуг на Донбасі. 

Читайте також: Судова реформа і підтримка України Євросоюзом: про що говорив Шарль Мішель на Донбасі

Прямий ефір