Основна мета судової реформи — відновити довіру громадян, — Веніславський

Федір Веніславський. Фото: president.gov.ua

Вже є основні зрушення щодо реалізації судової реформи в Україні. Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" розповів народний депутат (фракція "Слуга народу"), представник президента України у Конституційному суді України Федір Веніславський.

Він нагадав, що у липні Верховна Рада ухвалила два ключові закони щодо судової реформи — про внесення змін до закону "Про судоустрій та статус суддів" та закон "Про Вищу раду правосуддя". Документи передбачають новий механізм формування Вищої ради правосуддя та добору кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

"В першому та в другому випадку діє правило, за якого міжнародні експерти фактично можуть мати вирішальне право для того, щоби не допустити одіозних, несумлінних кандидатів на ці посади", — сказав Веніславський.

Наразі вже сформовано Етичну раду, яка займатиметься відбором кандидатів до складу Вищої ради правосуддя. Також сформовано конкурсну комісію (ВККС), яка підбиратиме склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

"Тепер необхідно, щоби протягом кількох місяців було відновлено процес відбору та отримано рекомендації Етичної ради щодо складу Вищої ради правосуддя. А потім Вища рада правосуддя на підставі рекомендацій конкурсної комісії ВККС сформує Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Я прогнозую, що протягом кількох місяців відбудеться і перша, і друга подія", — пояснив нардеп.

Після формування Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочне роботу із заповнення вакантних посад у судах.

"Ми заповнимо вакансії в судах, а діяльність оновленої Вищої ради правосуддя дозволить швидко та ефективно притягувати до відповідальності одіозних суддів, які виносять неправосудні, кон'юнктурні, неправомірні рішення", — додав Веніславський.

Коли судова реформа завершиться, її результати відчують і пересічні українці.

"Основна мета судової реформи — поновити довіру. Кожен простий громадянин, який звернеться до суду, буде впевнений, що не буде рішень, що суперечать ідеям верховенства права, справедливості. Тобто людина має прийти до суду та отримати справедливе судове рішення, яке не викликатиме питань з погляду юридичної аргументації, обґрунтованості та застосування правових норм", — резюмував він.

Повна версія програми: Досягнення судової реформи: "Взгляд с Банковой" з Федором Веніславським

Нагадаємо, на сьогодні в Україні бракує понад 2 тис. суддів. Підібрати кандидатів на ці вакансії має Вища кваліфікаційна комісія суддів, яку, своєю чергою, має сформувати очищена Вища рада правосуддя.

Читайте також: Зараз суддя працює за 11 відсутніх, — суддя Верховного суду про брак кадрів

Прямий ефір