"Ощадбанк" може не впоратися з видачею нових карток ВПО у березні — причини та наслідки назвала Верещук

Відділення "Ощадбанку" у ЦНАП на КПВВ у Щасті. Фото: kanaldom.tv

Дуже мало жителів окремих районів Донецької та Луганської областей їдуть на підконтрольну територію по нові картки "Ощадбанка". Це може призвести до того, що в березні — останньому місяці дії старих карток — банк не зможе видати нові картки усім. Про це сьогодні, 10 лютого, повідомила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук на брифінгу за підсумками зустрічі з головою ОБСЄ Збігневом Рау, інформує "Дом".

Міністерка наголосила, що політичним рішенням керівництва України дія карток подовжувалася у зв’язку з пандемією COVID-19, але через обмеження в перетині лінії дотику (з боку незаконних збройних формувань) кількість людей, які їдуть на підконтрольні території, аби пройти ідентифікацію й отримати нові картки, залишається дуже малою.

"Люди не їдуть. Якщо і їдуть, то в дуже малій кількості. І не проходять ідентифікацію. Уже на сьогодні "Ощадбанк" сигналізує, якщо ми не розпочнемо таку ідентифікацію і проходження процедури у лютому, то в березні спроможності банку не дадуть можливість, навіть якщо так станеться і люди приїдуть, отримати оновлені картки. Це спричинить певною мірою колапс, це спричинить величезну проблему. І люди будуть позбавлені права отримати належні їм виплати", — пояснила Верещук.

Цю проблему міністерка обговорила з головою ОБСЄ.

Читайте також: Дія прострочених карток переселенців подовжена востаннє — офіційна заява "Ощадбанку" (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше "Ощадбанк" заявляв, що до 1 січня 2022 року ВПО зможуть користуватися платіжними картками, термін дії яких спливає. Їх мали не блокувати під час карантину — до 31 грудня.

Пізніше стало відомо, що з 1 квітня 2022 року "Ощадбанк" припинить використання зазначених вище платіжних карток ВПО.

Читайте також: Проблеми жителів ОРДЛО Верещук обговорила з головою ОБСЄ — деталі

Прямий ефір