Онлайн-калькулятор розрахунку конкурсного бала для вступників: як він працює

На офіційному сайті вступної кампанії доступний онлайн-калькулятор для розрахунку конкурсного балу під час вступу. Він обчислює бал за результатами НМТ/ЗНО. Також у пригоді стане порядок прийому студентів під час вступної кампанії у 2024 році. В ньому зазначені коефіцієнти, які потрібні для заповнення деяких полів, повідомляє "Дім" з посиланням на пресслужбу Міністерства освіти та науки.

Як користуватись онлайн-калькулятором

1. Заповніть поля з балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для обраної спеціальності. Переглянути коефіцієнти можна в додатку 7 до Порядку прийому. Для НМТ/ЗНО всіх років діють коефіцієнти 2024 року.

2. Якщо вступ передбачає творчий конкурс, то треба додатково заповнити поле "Вступне випробування 5" з відповідним коефіцієнтом з додатку 7.

3. Студентам, які планують вступати на бакалаврат за напрямками аграрних наук, економіки та управління, і склали або реєструвались на єдине фахове вступне випробування, треба заповнити "Вступне випробування 6" із ваговим коефіцієнтом 1.

4. Зазначте суму додаткових балів (якщо маєте такі):

  • від 0 до 10 — за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів ЗВО для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6);
  • 10 — заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт.

5. У наступних полях змініть значення коефіцієнтів (якщо потрібно):

  • регіональний коефіцієнт — якщо обраний ЗВО розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській коефіцієнт становитиме 1,07; у Дніпропетровській та Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області — 1,04;
  • галузевий коефіцієнт — 1,02, якщо подаєте заяви з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).

6. Після того, як усі необхідні дані внесені, потрібно натиснути "Розрахувати" та отримати результат.

Калькулятор достатньо гнучкий і враховує різні ситуації та бонуси для вступників. Головне — правильно заповнити потрібні поля.

Читайте також: Навчання з ШІ, VR-технологіями і Minecraft: як організована робота Цифрових освітніх центрів та на кого вони розраховані

Прямий ефір