"Вони брикаються": коли відбудеться зустріч Зеленського і Путіна — аналіз Арестовича

Владимир Зеленский и Владимир Путин. Коллаж: today.ua

Якщо період зустрічі президента України Володимира Зеленського з лідером РФ не визначиться влітку, тоді потрібно чекати закінчення осінніх геополітичних процесів. Про це в програмі "Взгляд с Банковой" заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович.

Він зазначив, що точний період зустрічі спрогнозувати важко.

"Рішення про цю зустріч в голові однієї людини — Путіна. Думаю, що він зараз, отримавши певний карт-бланш після зустрічі з Байденом і повістку, яку йому потрібно виконати, ставить цю зустріч в залежність від зарахування або незарахування США пунктів виконання цього порядку", — сказав Арестович.

Нинішні геополітичні дії керівництва Росії він охарактеризував як "брикання".

"Вони брикаються. Мабуть, коли Путін повернувся від Байдена, вони там колективно посиділи й вирішили, що будуть брикатися. Якщо вони будуть брикатися, то зустріч з президентом Зеленським може теж стати предметом їхнього брикання і примх. Ми за цим стежимо", — зазначив спікер української делегації в ТКГ.

Арестович додав, що зустріч двох президентів "в теорії залишається важливою і актуальною". Але на практиці вона залежатиме від результатів зустрічі президента Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом і канцлером ФРН Ангелою Меркель. Обидві зустрічі мають відбутися в липні.

Якщо влітку не визначаться з періодом зустрічі, тоді включаються осінні геополітичні процеси.

"Восени починаються перевибори в Німеччині та Франції (вибори президенти Франції відбудуться у 2022 році, — ред.). І можливо, Макрон і Меркель більше не будуть при владі. Це радикально змінить зміст формату... створює певний фон, в якому Росія змушена буде коригувати свою політику. Якщо через послідовність ось цих подій міжнародного порядку з'ясується, що для них (для Росії, — ред.) вигідно зустрітися з президентом Зеленським, щоб продемонструвати розрядку, вони на це підуть. Якщо вирішать йти на загострення, вони, звичайно, на зустріч не підуть, хоча ми будемо наполягати на ній", — резюмував Арестович.

Повна версія інтерв'ю: США у переговорах щодо Донбасу та зустріч Зеленського з Путіним: "Взгляд с Банковой" з Олексієм Арестовичем

Прямий ефір