Він грузин, він третій президент і звільнити його мають у Грузії, — адвокат про екстрадицію Саакашвілі до України

Міхеіл Саакашвілі. Фото: Facebook

Міхеїл Саакашвілі має здобути свободу шляхом звільнення в Грузії, а не екстрадиції до України. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив Бека Басілая, адвокат Міхеїла Саакашвілі.

Він зустрічався зі своїм підзахисним 28 жовтня.

"Він дуже добре почувається морально. Але ми всі розуміємо, весь останній місяць він голодує. І фізичні сили вже закінчуються. Зараз триває боротьба за свободу Грузії, боротьба за те, щоб тут закінчилася олігархізація. І Мишко морально в такому стані перебуває, що він націлений на перемогу. І це дає йому сили", — розповів Басілая.

Адвокат наголосив, що в Грузії зараз правосуддя не існує.

"Михеїл Саакашвілі є бранцем Путіна. Тому що тут зараз пропутинський режим. Заходи, які влада застосовує проти Михеїла, — це їхній реванш. Реванш за те, що він зробив Революцію троянд. Реванш за те, що він тут боровся проти корупції та організованого криміналу", — вважає Басилая.

Тому кримінальні справи та вироки щодо Саакашвілі — політичні. Тому і звільнення грузинського опозиціонера — також політичне питання, основну роль у позитивному розв'язанні якого має відіграти грузинський народ, додав адвокат.

"За сьогоднішньої влади, якщо не буде голосу народу, цього політичного рішення не буде. Цієї суботи на другому турі місцевих виборів народ проголосує проти влади. І влада змушена буде помилувати Міхеїла Саакашвілі та відпустити його на волю", — упевнений Басілая.

Політик вдячний Українї за боротьбу щодо його звільнення. Але як зазначив Басілая, екстрадиція засудженого в Грузії громадянина України Міхеїла Саакашвілі – це не вихід із ситуації.

"Ми дуже цінуємо позицію української влади, позицію українського президента і всіх, хто підтримує нас тут, підтримує права Міхеїла Саакашвілі. Але треба розуміти: Міхеїл Саакашвілі — третій президент Грузії. Він грузин, і він головний реформатор в історії цієї країни. Боротьба йде тут, у Грузії. І його звільнення має відбутися у Грузії", — резюмував Басілая.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": країна "червоніє", опалювальний сезон та покарання за ДТП у Харкові

Нагадаємо, що Міхеіла Саакашвілі затримали у Грузії 1 жовтня. Він не був у країні 8 років. Поїхав підтримати свою партію на місцевих виборах. У Грузії проти Саакашвілі були відкриті чотири кримінальні провадження. За двома з них винесено заочні вироки з максимальним терміном позбавлення волі — 6 років. Політик вважає, що справи проти нього сфабриковані. Він просить міжнародну спільноту не залишати його справу поза увагою.

Після затримання Саакашвілі помістили до колонії № 12 міста Руставі для відбування покарання за колишніми вироками. У в'язниці політик оголосив голодування.

Читайте також: Саакашвілі повернеться до України після того, як повністю відсидить термін, — прем'єрміністр Грузії (ВІДЕО)

Прямий ефір