Окупація Криму Росією навіть з часом не буде визнана світом, — посол Британії в ОБСЄ

Российские военные без опознавательных знаков в Крыму, 2014 г. Фото: Reuters

Дії Росії щодо України підривали та продовжують підривати колективну безпеку. Про це заявив постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Ніл Буш у своєму виступі на засіданні Постійної ради ОБСЄ, інформує "Дом".

Він нагадав міжнародній спільноті, що сім років тому почалася військова операція Росії з незаконного захоплення частини території України.

"Явно порушуючи свої принципи та зобов'язання в межах ОБСЄ, Росія розмістила війська на Кримському півострові, який Кремль вирішив захопити силою. Потім РФ спробувала надати своїм діям видимість легітимності за допомогою фіктивного референдуму. Цей так званий референдум відбувався в мілітаризованому середовищі й був явно незаконним, згідно з Конституцією України. Його результат залишається невизнаним міжнародною спільнотою", — наголосив Ніл Буш.

Читайте також: Було три варіанти: як Україна відстояла в Європейському суді дату початку окупації Криму

Посол зазначив, що в Криму Росія порушила не тільки перший принцип міжнародного права — країни не можуть набувати територію або змінювати кордони силою. Дії Росії грубо порушили її власні міжнародні зобов'язання, включаючи статтю 2 Статуту Організації Об'єднаних Націй, Гельсінський заключний акт і Будапештський меморандум.

"Дії Росії підривали та продовжують підривати колективну безпеку. Такі дії ніколи не стануть прийнятними, навіть з часом", — заявив представник Великої Британії при ОБСЄ.

Буш також підтвердив незмінну підтримку Сполученим Королівством суверенітету, єдності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, включно з територіальними водами.

Він підкреслив, що Великобританія не визнає і не визнає окупацію Криму Росією. А також рішуче закликає РФ дотримуватися міжнародного права, принципи й зобов'язання ОБСЄ і повернути Крим під його законну юрисдикцію — під контроль уряду України.

"Поки Росія цього не зробить, її дії як і раніше будуть мати наслідки, в тому числі у вигляді жорсткого пакета санкцій. Крим — це Україна", — резюмував Ніл Буш.

Читайте також: Захоплення Криму Росією — нахабне заперечення міжнародного порядку: заява США

Прямий ефір