Загострення на Донбасі обговорять очільники МЗС країн Євросоюзу

Стягування російської військової техніки до українських кордонів та загострення на Донбасі обговорив у телефонній розмові міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба з верховним представником ЄС, віцепрезидентом Європейської комісії Жозепом Боррелем. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на пресслужбу українського МЗС.

"Дмитро Кулеба поінформував співрозмовника про дестабілізуючі дії Росії, зокрема, системне загострення безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях та в Криму, небажання РФ підтвердити відданість режиму припинення вогню, нарощування військової присутності поблизу кордонів нашої держави, інтенсивне поширення дезінформації", — йдеться в інформації.

Боррель наголосив на незмінній підтримці Євросоюзом суверенітету і територіальної цілісності України. Також він запросив очільника українського МЗС взяти участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, яке відбудеться 19 квітня.

За результатами переговорів Жозеп Боррель наголосив, що Євросоюз із занепокоєнням стежить за російською військовою діяльністю навколо України.

"Розмовляв з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Ми з серйозним занепокоєнням стежимо за російською військовою діяльністю навколо України. Підтримка Євросоюзом суверенітету та територіальної цілісності України непохитна. Подальші обговорення з Дмитром Кулебою та міністрами закордонних справ ЄС будуть на наступному засіданні Ради закордонних справ", — написав Боррель у Twitter.

Нагадаємо, переміщення російської військової техніки на Донбасі зафіксувала ОБСЄ.

Читайте також: Активізація військової агресії РФ: як США можуть допомогти Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір