Про способи протидії дезінформації в Україні розповів Ткаченко

Александр Ткаченко. Фото: mincult.kmu.gov.ua

В Україні розробляється комплекс заходів для протидії дезінформації, насамперед, з боку Росії. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

"Тут важливо зазначити наступне: ми маємо справу з поставленою на конвеєр фейковою інформацією, яка надходить від державних органів і чиновників. І протидіяти їй тільки шляхом публікацій того, що це фейк, недостатньо. Тому у нас є програма медіаграмотності, теж у співпраці з громадськими організаціями, яка передбачає не тільки випуск книг, проведення окремих уроків, розробку курсів, а й окремі акції, які проводитимуться в маленьких містах, де ми будемо розповідати, як дотримуватися гігієни в споживанні інформації", — розповів він.

Також триває розробка закону про медіа, де є окрема глава, присвячена російській пропаганді. Однак через те, що закон довго обговорюється, деякі його аспекти вже застаріли.

"Нещодавно дізнався про те, що Європейським Союзом ухвалено закон, у межах якого державні органи можуть видаляти інформацію, якщо вона визнана терористичною, протягом години з будь-яких носіїв інформації, які з’являються в інтернеті. Закон про медіа, який довго обговорюється, де є така глава, уже відстає від тих нововведень, які використовують в Європейському Союзі", — зазначив Ткаченко.

Окрема частина закону про медіа стосується мовлення російських телеканалів на території України.

"На території України — і в інтернеті, і на супутнику — можна подивитися російські телеканали, які офіційно заборонені для звичайної трансляції. Тому комплекс заходів передбачає зокрема й те, що громадяни України повинні мати можливість отримувати правдиву інформацію з іншого боку, і обмеження проникнення російської інформації на територію України", — додав міністр.

Повна версія інтерв'ю: Як Україна бореться з дезінформацією: "Официальный разговор" з Олександром Ткаченком

Прямий ефір