Потрібно вкладати мільйони: про розвиток туризму говоримо із заступником голови Херсонської ОДА

Херсонские горы. Фото: tripmustgoon.com

Найближчим десятиліттям Херсонська область може стати діамантом півдня України — такі амбітні плани уряду. Завдяки родючому ґрунту Херсонщина має неймовірний потенціал в аграрній промисловості. Ще одна перспективна галузь — туризм. Щорічно відпочивати сюди приїжджають кілька мільйонів людей, зокрема й іноземці.

Найпопулярнішими для туристів залишаються Генічеський, Скадовський і Голопристанський райони. Відповідно — дороги до курортів на Чорному та Азовському морях повинні бути доступні, та в 2021 році в бюджеті Херсонській області на це закладено майже 700 млн грн.

З робочим візитом Херсонську область відвідали посли Данії, Норвегії та Швеції. У місцевій адміністрації повідомили, що скандинавські країни готові до співпраці й інвестицій у регіон.

Про терміни та можливості реалізації таких масштабних планів у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" розповідає заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Шибаєв.

Ведучий програми — Дмитро Сіманський.

— Як ви вважаєте, сусідство з Кримом для Херсонської області — це проблема чи можливість?

— Я вважаю, що це однозначно можливість. Насамперед можливість вплинути на те, щоб усі реінтеграційні процеси могли дійти логічного завершення й територіальна цілісність була повністю відновлена, й територія Криму, Донецька, Луганська була підконтрольна владі України.

Андрій Шибаєв на зв'язку зі студією телеканалу "Дом"

— Що зараз у пріоритеті для Херсонської ОДА — дороги, туризм, розвиток промисловості, сільського господарства?

— Херсонська область завжди була передусім аграрною. Трохи пізніше пріоритетом став розвиток туризму — почали звертати увагу на наше географічне розташування, на кількість природних ресурсів, які розташовані на території області.

Але ми не зможемо залучити туриста до нашої області, не маючи гідної інфраструктури. Під інфраструктурою ми розуміємо дорожнє покриття. Дороги є, але їхня якість, як завжди, залишає бажати кращого. Зробивши дороги, ми зможемо залучати туристів.

Але для того, щоб приїхати відпочивати., треба мати, де відпочивати. У наметі біля моря — це класно, це добре. Але наш турист спробував Туреччину і Єгипет, Іспанію — і ми розуміємо, що потрібно запропонувати їм хоча б щось близьке до тих умов, які пропонуються за кордоном.

Тому другою складовою інфраструктури є гідні готелі, бази відпочинку, ну і все, що з цим пов'язано.

— Чи можна вже їздити дорогою Миколаїв — Херсон? Я минулого року спробував там проїхати — жахливі ями. Чи розв'язали це питання?

— Як мені відомо, в Миколаєві роблять ремонт і все приводять до відповідності. А від них до нас ви можете без проблем уже доїхати.

— Уже середина травня, туристичний сезон дуже скоро. Що конкретно робите для того, щоб турист масово поїхав до Таврії?

— Насамперед здійснюємо інформаційну кампанію — ми намагаємося зробити все, щоб про Херсонську область почула якомога більша кількість потенційних туристів.

Друге — приводять до максимально гідного стану наше узбережжя. У нас кілька пляжів вже отримали блакитний прапор — це міжнародно визнаний знак відмінності, який свідчить про чистоту, про достойність, про доступність цих територій для всіх. Там і питання інклюзивності відіграє свою роль.

Головою Херсонської ОДА майже щотижня під час селекторної наради проводиться обговорення з територіальними громадами, які розташовані поблизу морських узбереж, про те, які дії вони виконують для того, щоб ми могли гідно зустріти гостей під час туристичного сезону.

— Як працюється з інвесторами? Чи прагнуть вони вкладати гроші в Херсонський курорт, туризм, розваги?

— З огляду на ситуацію на сьогодні у нашій країні та з урахуванням того, що Херсонська область стала прикордонною, я не можу говорити про божевільну кількість інвесторів, які хочуть вкладати в Генічеськ або Скадовськ, або в Залізний Порт.

Проєкти існують, але, щоб вкладати мільйони — а туди потрібно вкладати мільйони, щоб вийти на гідний рівень, — інвестор хоче мати впевненість у завтрашньому дні, в безпеці своїх грошей, у тому, що завтра не відбудеться жодних змін.

Тому ми своєю чергою намагаємося донести, що у нас — стабільно й гідно. Але ще такої кількості інвесторів, як хотілося б, немає. Але я думаю, що будуть.

— Як облдержадміністрація допомагає захищати нашу країну? Ми два місяці прожили в ситуації, коли боялися наступу з Криму на територію Херсонської області. В якому стані зараз системи захисту?

— Я розумію, про що ви говорите. Ми проводили збори територіальної оборони. Дехто називає це "брязканням зброї одне перед одним", але передусім це була ініціатива як голови адміністрації, так і військових.

Це була чергова перевірка наших можливостей, і я можу сказати, що дуже швидко були зібрані необхідні сили. Ми готові будь-якої миті дати гідну відповідь, не дай боже, якщо її доведеться давати. Я можу сказати, що, якби сьогодні повторилися ті сумні моменти 2013-2014 років, то все було б зовсім інакше.

— У Херсоні працює постійне Представництво президента в Автономній Республіці Крим. Кримчани їдуть до Херсону, щоб отримати державні послуги, розв'язати питання зі спадком, з паспортами. В якому стані ваша взаємодія з представництвом і з кримчанами?

— Певний період своєї попередньої кар'єри я працював у Представництві президента в АРК Крим, тому безпосередньо пов'язаний із цим.

Представник президента в АРК Крим Антон Кориневич є дуже частим гостем в обласній адміністрації — так само як і в прикордонних районах Херсонської області. Я можу сказати про стовідсоткову взаємодію та взаєморозуміння з боку Антона щодо кримчан, кримських татар, вони мають повну можливість звертатися до нього.

Читайте також: Україна повертає Крим: "Неофициальный разговор" з постійним представником президента в АРК Антоном Кориневичем

У нас відбувається неймовірна кількість відвідувань території з боку послів. І насамперед це заслуга Антона Кориневича, який, навіть перебуваючи в Києві, робить все для того, щоб максимально привернути увагу іноземних делегацій, посольств інших країн до наявної проблеми Криму.

Після кожного відвідування послами у нас відбувається вже стандартна зустріч в обласній адміністрації, куди запрошуються представники кримськотатарського народу, внутрішньо переміщені особи і мають безпосередню можливість спілкування з представниками зарубіжних делегацій, спілкування з Антоном Кориневичем, з представниками Управління та обласної адміністрації.

Тобто люди, які перебувають тут і приїхали з Криму, — вони без проблем приходять на зустріч до обласної адміністрації та порушують питання, які намагаємося розв'язати — як точково, так і глобально.

Медіа-партнери
Прямий ефір