Нове рідне місто — як переселенка з Луганська відкрила мовну школу в Харкові (ВІДЕО)

Оксана Бородачёва. Скриншот видео: kanaldom.tv

У 2014 році Оксана Бородачова була впевнена, що її сім'я тимчасово переїжджає з Луганська до Харкова. Тоді вона і припустити не могла, що через вісім років тут у неї, в новому місті, з'являться улюблені місця, робота і нові друзі. Історії луганчанки присвячений черговий сюжет циклу "Україна — мій дім" телеканалу "Дом".

Оксана розповідає, що її знайомство з Харковом у 2014 році почалося біля пам'ятного знака Самовизначення української нації та прапора в центрі міста.

"Ми тоді ходили Харковом трохи такі збентежені. Хотілося підходити до людей, брати їх за руку і говорити — люди, ви розумієте, що у вас спокійно висять українські прапори, що у вас не стріляють", — говорить переселенка.

Її чоловік, Валерій Бородачов, згадує, як бойові дії розгорталися біля їхнього будинку в Луганську.

"У нашому районі, там, де ми жили, 3–5 днів прямо біля будинку все вибухало. Десь в 500 м від будинку стояла махина, яка стріляла ракетами. Звичайно, напружено було", — ділиться Валерій.

Каже, коли переїжджали, думали, що тимчасово — на місяць-два і що до вересня-жовтня 2014 року бойові дії закінчаться. Тепер ось уже вісім років живуть в Харкові.

"Я не скажу, що Харків — це величезна любов. Ми, скоріше, придивляємося один до одного. Мені тут комфортно, мені тут зручно, тут мій дім. Чи буде це моїм останнім домом, не знаю... Світ відкритий, я відкрита до багатьох можливостей. Хотілося б, щоб мені й далі тут було так само комфортно", — говорить Оксана Бородачова.

Оксана — викладачка англійської мови з 25-річним стажем. У рідному Луганську працювала і вчителькою в школі, й перекладачкою. Перший час після переїзду влаштувалася в евакуйований Луганський національний аграрний університет. Потім, отримавши грант, відкрила в одному зі спальних районів Харкова власну мовну школу. Зараз тут на постійній основі навчаються понад 60 учнів.

"У нас займаються дітки з дошкільного віку, є дітки старші", — уточнює переселенка.

Поки ж Оксана думає про розвиток мовної школи та про подорожі. Мріє побувати в Великобританії та США, звідки має безліч сертифікатів про підвищення кваліфікації.

Прямий ефір