Новий проєкт і незвичайні подарунки на день народження: "Утро Дома" з Євгеном Кошовим

Евгений Кошевой. Фото: kvartal95.com

Сьогодні, 7 квітня, одному з найвідоміших українських коміків Євгену Кошовому виповнюється 38 років. Про те, як зазвичай проходить святкування дня народження і про плани на майбутнє шоумен розповів в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучі — Юлія Крапівіна і Анастасія Касілова.

— Тобі виповнилося 38 років. Як ти себе почуваєш?

— Я не почуваю себе на 38 років.

— Як ти зазвичай святкуєш свій день народження?

— Зазвичай — в колі друзів. Збираю друзів так, щоб ніхто не бачив. Не люблю публічні свята.

— Чому?

— У нас було весілля з Ксенією в 2007 році, де були, окрім 120 гостей, ще й журналісти, тому вистачило на все життя. Не хочеться. Хочеться якогось сімейного свята.

— Чи влаштовують тобі сюрпризи на день народження?

— Для мене завжди несподівано — десерт. Ксенія завжди тримає від мене в секреті, яким буде торт. Вони з подружкою його оформляють, вона його замовляє. Це, в принципі, для всіх сюрприз — не тільки для мене.

— А були екзотичні подарунки? Наприклад, від чоловіків?

— Літня гума? Це завжди для чоловіка свято.

Колись Степан Казанін (актор студії "Квартал-95", — ред.) сказав про те, що вони на весілля подарували нам із Ксенією яхту, і це розлетілося по всій країні.

— Скільки вже чекаєте на яхту?

— Цього року — 14 років.

— Якщо згадати всі 38 років, який рік був найбільш особливим?

— Було багато переїздів в різні міста — кожен із них був особливим. У 1989-му — переїзд із Харківської області на Донбас, тому що батькові запропонували роботу. 2000 рік — переїзд до Луганська та навчання в театральному інституті. І в 2005-му — переїзд до Києва і робота в студії "Квартал-95″.

— Ти з родини металургів. Як рідні поставилися до того, що ти не пішов їхніми стопами?

— Ми з батьком були за те, щоб я закінчив 11 класів і вступив в інше місто. Мати не хотіла відпускати. Вона хотіла, щоб я був поруч з братом, щоб він навчався в технікумі, і я навчався в технікумі — щоб всі були поруч. Ми зруйнували мамині плани, і в 2000 році я вступив у театральний.

— Ти хоч раз в житті шкодував про те, що не пішов у металургію?

— Ні, звичайно.

Багато хто говорить: "Він клоун, чим він там займається?" Я пишаюся тим, що я клоун. Я вмію це робити. Я виходжу, народ сміється — я їм продовжую життя. Що в цьому поганого?

— До речі, про твій сміх. Ти тренував його?

— Ні, це якось само собою вийшло. Я навіть не знаю, коли це сталося.

— Які в тебе плани на майбутнє?

— Є в голові один великий проєкт, його потрібно вдосконалити, дописати.

Дуже хочу зробити щось на кшталт "Майдансу" (танцювальний проєкт, який був у 2011 році, — ред.). Хочу зробити щось масштабне. Ми зараз займаємося цим, я вперше в житті написав синопсис, тому що я не автор. Але я не кажу, що це буде саме танцювальний проєкт.

— Розкажи про своє волосся.

— Мистецтво вимагає жертв, як ми всі прекрасно знаємо. Тому на екрані з’явився лисий хлопчик, який щось зображав. І те, що він мав зображати голеним, — це в телеефір не увійшло. І все це, напевно, було б марним, якщо б на наступний ранок хлопчик не прокинувся знаменитим.

— Ти 20 років на сцені. Чи відчуваєш ти дискомфорт через надмірну увагу?

— На початку березня ми поїхали до військових на Донбас. Були в Авдіївці, Сєвєродонецьку. І у нас є фотографія, де я фотографую Пікалова з жінкою у військовій формі. І чомусь цю фотографію взяв один із сайтів і написав так: "Одруженого Кошового засікли з жінкою в формі". Я відкрив, думаю: "Ну, що ж там? Може бути, я чогось не пам’ятаю?" Ні, просто ми стоїмо з дівчатами у формі, фотографуємось.

Хочеться, щоб такого було менше, але я розумію, що менше такого не стане, тому що вони втратять популярність. Я хочу зробити конкурс. Хочу вручити "Золоту какашку" за найгірший заголовок.

Прямий ефір