Нові пункти пропуску відкриють на кордоні з Польщею — Дещиця повідомив, де

Пункт пропуска на украинско-польской границе. Фото: kanaldom.tv

На українсько-польському кордоні відкриють 3-4 нових пункти пропуску. Про це в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

"У нас є плани, у нас працює міжвідомча комісія, яка займається розробкою планів щодо відкриття пунктів пропуску. У нас є напрацювання, є місця, де ми б хотіли відкрити ці переходи", — сказав він.

Нові прикордонні пункти планують відкрити у Львівській області (на ділянці кордону в районі польського міста Перемишля) та у Волинській області.

Також додатково розглядається Закарпатська область.

"Може бути, навіть в Закарпатській області, хоча там цей пункт пропуску, найімовірніше, буде поки що пішохідний", — уточнив Дещиця.

Посол зазначив, що на Закарпатті вивчають можливість створення пункту пропуску на кордоні з Польщею та зі Словаччиною. Але головна проблема — це території національних парків. Так, в Закарпатській області прикордонна зона розташована на території національного парку "Ужанський", у Словаччині — "Полонини", в Польщі — "Бещадський".

"Словаччина, Україна та Польща. Але там ще важче вести переговори, тому що цей пункт пропуску розташований у заповідній зоні. Тому потрібно ще дозвіл національного парку", — констатував Дещиця.

Повна версія інтерв'ю: Пропуск на кордоні та нові заробітчани: "Неофициальный разговор" із послом України в Польщі Андрієм Дещицею

Нагадаємо, Дещиця також повідомив, що зараз на українсько-польському кордоні діють всього 8 прикордонних пунктів. При цьому між Німеччиною та Польщею, до вступу останньої до Євросоюзу, було 48 пунктів пропуску.

Читайте також: Коли відновлять поїзда до Перемишлю, повідомив посол України в Польщі

Прямий ефір