Нова схема шахрайства — виплати за вакцинацію від COVID-19 (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: cdn.cybercalm.org

Нову схему обману українців вигадали шахраї. Ідеться про виплати за вакцинацію від COVID-19, інформує "Дом".

Тільки президент оголосив про виплати за вакцинацію від COVID-19, як шахраї вигадали нову схему обману українців. Близько тижня тому клієнтам "ПриватБанку" почали надходити повідомлення про нібито схвалену суму. Але щоб її отримати, потрібно перейти за вказаним посиланням та залишити особисті дані.

"І найнебезпечніше — це ввести дані платіжної картки та CVV-код для того, щоб нібито отримати гроші. Ми встигли з одного боку попередити клієнтів про це, з іншого боку — вжити всіх заходів для того, щоб усі фішингові сайти, шахрайські схеми не змогли працювати", — повідомив прессекретар "ПриватБанку" Олег Серга.

Щомісяця шахраї вигадують схеми, щоб нажитися на довірливих людях. Найчастіше вони дзвонять, як представники Національної поліції або банку, щоб отримати особисті дані. На Київщині для цього створили цілий колцентр, щомісячний прибуток якого становив 1,5 млн грн. Його закрила Кіберполіція Київської області.

"Громадянам повідомляли про блокування картки та пропонували пройти верифікацію, збільшити ліміт на банківських картках, відкрити новий рахунок з певним лімітом. Під такими приводами оператори випитували конфіденційну інформацію, зокрема СVV-коди, номери, пін-коди. Надалі гроші потерпілих перерахували підконтрольні рахунки, оформлені на третіх осіб, потім отримані гроші переказували в криптовалюту", — розповіла старша інспекторка з особливих доручень Департаменту кіберполіції Нацполіції Ганна Селезньова.

На думку психологів, шахраїв набагато складніше розпізнати телефоном і зберігати при цьому здоровий глузд. Зловмиснику буде складніше вивести жертву на емоції, якщо під час розмови вона на чомусь іншому зосереджена.

"Потрібно змістити фокус уваги на щось. На чомусь зосередиться, за щось зачепитися. Колір батареї, яка поряд знаходиться, шпалери, просто на щось перемкнутися. Все, ви на 50% виграли та врятувалися", — пояснив психолог, психотерапевт Артур Ніскубін.

Якщо отримали повідомлення про якісь фінансові операції, українські банки радять звертатися безпосередньо до служби підтримки фінустанов на офіційних сайтах або в додатку.

Нагадаємо, що 1000 грн кожному, хто пройшов повний курс вакцинації, зараховуватимуть на віртуальні платіжні картки через застосунок "Дія".

Читайте також: "Ваш син у полоні": про новий вид шахрайства попередила СБУ (ВІДЕО)

Прямий ефір