Невиплачені пенсії ВПО та жителів ОРДЛО — про нарахування та проблеми розповіла заступниця міністра

Инна Драганчук. Скриншот видео: kanaldom.tv

У громадян України з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (ВПО), а також у тих, хто не є переселенцями та живе на тимчасово окупованій території, є проблема із доступом до своїх пенсійних рахунків та коштів. Про це повідомила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", інформує "Дом".

Вона розповіла, що, за інформацією з Пенсійного фонду України, запровадження механізму виплати пенсій за минулий період буде потребувати додаткових видатків з держбюджету приблизно на 11 млрд грн.

"Це розрахунок проведений по пенсіонерах, які є ВПО і яким з тих чи інших причин зупиняли виплату пенсії. Крім того, на 1 квітня 2021 року Пенсійний фонд нам повідомляв, що у них обліковується понад 76 млрд грн невиплачених пенсійних виплат за минулі періоди пенсіонерам з-поміж осіб, які не перебувають на обліку підконтрольних Україні територій, тобто людей, які не є переселенцями й живуть на окупованій території. Вони їх обліковують, але немає достовірної інформації про цих пенсіонерів, що б могло сприяти реальній оцінці", — сказала Драганчук.

Заступниця міністра зазначила, що на сьогодні єдиний банк, який супроводжує пенсійні виплати та куди переводяться кошти Пенсійного фонду та інші соціальні виплати — це "Ощадбанк".

"В нього так само є певний резерв коштів, який перераховується Пенсійним фондом і Мінсоцом, і у цьому фонді невиплачених коштів так само обліковується мільярди гривень, які перебувають на рахунках ВПО, але не використовуються ними. Кошти не використовуються з різних причин, зокрема відсутності доступу до рахунків, у зв’язку із блокуванням КПВВ зі сторони ОРДЛО", — додала Драганчук.

Крім того, вона зауважила, що є ще одна велика проблема, пов’язана з доступом людей до своїх рахунків та коштів.

""Ощадбанк" планує від 1 січня 2022 року зупинити дію карток ВПО, які не отримують нові картки на заміну тим, термін яких сплив. Вони півтора року йшли нам назустріч, але тепер у зв’язку з різними причинами дія цих карток буде зупинена. Пенсійний фонд і Мінсоц будуть продовжувати нараховувати виплати ВПО, але переселенці, які зараз залишаються на окупованих територіях і не можуть фізично виїхати, не зможуть мати доступ до своїх коштів, навіть через своїх дітей і онуків, які проживають на підконтрольній території. Що буде далі я не знаю", — резюмувала Інна Драганчук.

Читайте також: Питання автоматичного подовження карток "Ощадбанку" для ВПО розглядають у ТКГ

Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року "Ощадбанк" припиняє подальше автоматичне продовження дії карток для ВПО. Для інших клієнтів цю норму було запроваджено ще у жовтні 2020 року.

Читайте також: Чекайте на SMS: чому не продовжуватимуть карти для переселенців, пояснили в "Ощадбанку"

Прямий ефір