Попри блокування в Донецьку, робота на окупованій частині Луганщини триває, — ОБСЄ

ОБСЕ. Фото: osce.org

Попри припинення роботи в окупованому Донецьку, Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ продовжує свою діяльність на непідконтрольній українській владі частині Луганської області. Про це йдеться у відповіді пресслужби ОБСЄ на запит телеканалу "Дом".

"У зв'язку з протестом напроти готелю, де в непідконтрольному уряду Донецьку проживають члени Місії, СММ не має можливості відрядити з нього жодного патруля для виконання доручених їй завдань. Патрулювання в непідконтрольних урядові районах у Луганській області продовжується згідно з мандатом Місії", — йдеться у відповіді.

ОБСЄ закликає сторони усунути будь-які перешкоди свободі пересування спостерігачів місії.

В організації нагадали, що СММ ОБСЄ в Україні, яка діє відповідно до принципів неупередженості та прозорості, доручено встановлювати факти та інформувати про них.

"Місія не робить оцінок, водночас усі відповідні спостереження включаються до звітів СММ, доступних широкому загалу на вебсайті ОБСЄ.", — резюмували в пресслужбі.

Читайте також: В окупованому Донецьку заблокували діяльність місії ОБСЄ — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ припинила роботу в окупованому Донецьку з міркувань безпеки. Це рішення пов'язане з проведенням 15-16 жовтня мітингу прихильників "ДНР" в Донецьку біля входу в готель Park Inn, в якому розташований офіс ОБСЄ.

Прямий ефір