"Не можна залишитися без емоцій": перша Українська бієнале цифрового та медіамистецтва працює у Києві (ВІДЕО)

Украинская биеннале цифрового и медиаискусства. Скриншот видео: kanaldom.tv

Перша Українська бієнале цифрового та медіамистецтва відкрилася у центрі Києва. Там представлені віртуальні роботи, відеоарт і діджитал-інсталяції вітчизняних і закордонних художників, інформує "Дом".

Перше, що помічаєш, заходячи в зал, — панорамну проєкцію. Поруч із екранами можна присісти та розглядати відеороботи українських і закордонних авторів. Всього у медіагалереї — понад 50 робіт відомих художників із усього світу. За допомогою цифрових технологій автори показали, що для них означає свобода. Є, наприклад, артоб'єкт, який зчитує риси обличчя, емоції та перетворює їх на живу унікальну анімацію.

"Технічно виконано чудово, добре, у мене склалося враження, що десь всередині людини цей мікрокосмос, який вона собі уявляє. Дуже круто", — поділилася з "Домом" відвідувачка виставки Ксенія.

За допомогою діджитал-технологій створені сюжети про життя в регіонах, про корупцію, про Революцію Гідності 2014 року.

"У нас, дійсно, є класні роботи, вони пов'язані з Майданом. І протиставлення того, як зростає людина, як вона дорослішає. І ті кадри на площі. Можна надіти навушники, заглибитися в це відео. Дивишся його деякий час, і воно емоційно дуже сильно впливає. Не можна залишитися без емоцій", — поділився куратор бієнале Валерій Коршунов.

Роботи художників можна побачити навіть у віртуальному світі. Для цього лише потрібно надіти спеціальну віртуальну маску, за допомогою джойстика запустити додаток і ознайомитися докладніше з роботою автора.

"Мені сподобалося ось це все, що мене зараз цікавить, тому клас", — розповіла відвідувачка виставки Вероніка.

Протягом двох тижнів, поки триватиме перша Українська бієнале цифрового та медіамистецтва, відвідувачі стануть свідками живих аудіовізуальних перформансів, присвячених зовнішній і внутрішній свободі особистості, творчості, нації. Крім того, можна відвідати виступи артистів, лекції, презентації проєктів та відкриті діалоги з провідними культурними діячами.

Читайте також: Підсумки 17 жовтня: блокування роботи СММ ОБСЄ, посилення карантину та діджитал-бієнале (ВІДЕО)

Прямий ефір