Не варто розслаблятися: експерт оцінив заяву РФ про відвід військ

Российские военные самолёты на авиабазе Саки, 16 апреля 2021 г. Фото: wsj.com

Заява Росії про відвід своїх військ від кордонів України та з тимчасово окупованого Криму не означає ослаблення військової напруги. Про це сьогодні, 22 квітня, у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" заявив Микола Сунгуровський, військовий експерт Центру Разумкова.

"Я б побоявся сказати, що це кінець нинішньої ескалації, нагнітання військових м'язів на наших кордонах і в Криму. Нагадаю, що Росія закрила морську акваторію Чорного моря до 31 жовтня (пояснюють військовими навчаннями, — ред.). Тобто ніхто не збирається послабляти ескалацію", — сказав він.

По-перше, Кремль поки не досяг своїх політичних цілей.

"Не досяг їх ані в Україні, ані на Заході. Ані Україна, ані Захід не відступають, як, ймовірно, припускав Путін", — уточнив Сунгуровський.

По-друге, Росія використовує напругу на кордонах України як інструмент в переговорах, зокрема, з США.

"Поки немає відповіді самого Путіна на запрошення Байдена про особисту зустріч в третій країні. Відповіді ми не чуємо. І мабуть, те, що зараз відбувається біля кордонів України, — це і є єдина відповідь Путіна, на більше він не здатний", — продовжив експерт.

Сунгуровський зазначив, що перекидання сил і засобів під прикриттям проведення військових навчань — це звичайна військова практика. Яку застосувала і Росія, стягуючи війська до кордонів України.

" Важко сказати, які стратегічні плани переслідує РФ. Вона зараз з усіх боків обклала Україну в припущенні того, що ми зараз будемо під це розосереджувати свої війська, а РФ на якомусь головному напрямку створить перевагу і тут забезпечить бліцкриг — блискавичну операцію зі знищенням наших військ, з проривом на наші території. У цьому основний задум", — вважає військовий експерт Центру Разумкова.

Тому, каже Сунгуровський, Україні не варто розслаблятися з відведенням російських військ. Адже навіть якщо це станеться, то виведуть війська, які не братимуть участі в російсько-білоруських навчаннях "Захід-2021", запланованих на вересень цього року.

Повна версія інтерв'ю: Ймовірність відведення військ РФ від кордонів України: коментар військового експерта

Нагадаємо, сьогодні міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що з 23 квітня Росія почне відводити війська, які проводили навчання поблизу кордонів України та в тимчасово окупованому Криму, в пункти постійної дислокації.

Прямий ефір