"Науковий Діснейленд" для дорослих та дітей: секрети техноконференції розкрили організатори

Олена Скирта. Скриншот: kanaldim.tv

Найбільшу науково-популярну та deep tech конференція Inscience Conference відбудеться у Києві вже 7-8 вересня. Команда змогла перетворити складні питання на науковий Діснейленд для дітей та дорослих. Про особливості цьогорічного заходу, благодійну мету, дитячу зону, головні теми та спікерів у "Ранку Вдома" розповіла співзасновниця та партнерка InScience Conference 2024 Олена Скирта.

Ведучі — Ірина Хоменко та Денис Мінін.

— Розкажіть, будь ласка, про наукову конференцію.

— Це найбільша науково-популярна конференція в Україні. Ми її проводимо втретє. Вдруге під час повномасштабного вторгнення. Минулу ми провели для майже тисячі гостей.  Було понад 40 спікерів та спікерок. У нас також є виставка наукомістких стартапів, винаходів, яку ми цього року теж робимо.

Цього року у нас буде велика медична зона, де ви можете попіклуватися про своє здоров'я, дізнатися більше про те, як працює ваш мозок. Там буде воркшоп з (дизайн-мислення) про те, як вводити й робити комфортними для себе звички здорового способу життя. Цей воркшоп проведе професорка британського університету. Ми натхненні цією подією. Буде зона науково-популярного лекторію Science Kids, куди можна прийти з дітьми під 5 років.

— Кого ви чекаєте на події?

— У нас буде панельне інтерв'ю на сцені, яка буде проводити стендап-комік Василь Байдак з полярниками з Антарктиди. Це буде пряма трансляція зі станції. До нас приєднаються двоє науковців. Наприклад, морська біологиня Марія Павловська. Вона у нас виступала минулого року.

Буде розмова про те, як тривають наукові дослідження, для чого вони потрібні, як вони впливають на клімат, як вони впливають на наше життя. Можна запитати, наприклад, як полярники готуються до цих поїздок, чи вони важкі, дізнатися багато цікавого про побут полярників.

— Напевне ніхто не здивується, якщо Василь ще під час вашого інтерв'ю збере кілька мільйонів гривень на збори. До речі, якою є благодійна мета події?

— По-перше, ми всі кошти з квитків передаємо на безплатний науково-популярний лекторій Science Kids для дітей, які вчаться під час повномасштабного вторгнення. У нас є програма, яка йде постійно безплатно онлайн.

Також є осередки Science Kids в Миколаєві, Одесі, Харкові. Плануємо відкрити такі у Запоріжжі та Херсоні. Зараз ще відкрилися осередки в Європі для українських дітей у Варшаві та Празі.Всю інформацію можна дізнатися у соцмережах. Шукайте сторінки Science Kids або йдіть на сайт Science Kids.

— Чи будуть на події учасники попередніх конференцій? Можливо вони представлятимуть свої стартапи?

— У нас прямо зараз вирішується це питання. Я розкажу класну історію щодо цього. У нас на першій конференції науково-популярній був Міша Рудомінський, який тоді робив свій перший стартап. Минулого року Міша виставляв свій науково-ємний стартап Himera Radio. Вони роблять рації для військових. Також у Міші є аерокосмічний стартап Promin Aerospace, який він робить разом зі своїм співзасновником, професором, в Дніпрі.

Міші подобаються проєкти, які ми робимо, конференція, і він супер молодець. У нас немає аж такої виставки, але нам подобається, що є розвиток. Можна побачити приклад людини, яка у 2018 році прийшла з ідеєю, а зараз відкриває багато стартапів. 

У 2023 році вони виставлялися на конференції. Про Мішу навіть написав "Блумберг", як і про інші стартапи, які були на виставці. Це було дуже потужно.

— Кого ще можна буде побачити на конференції?

— У нас буде виступати кліматологиня Світлана Краковська. Вона дуже класна і потужна, цікаво розказує. Мене вона дуже надихає. Вона увійшла в топ найвпливовіших вчених за версією наукового журналу Nature. Вона завжди комунікує просто про важливі речі по клімату.

Вона говоритиме про те, як відбудовувати міста на стійких засадах. Це дуже важливо. Її дослідження всі присвячені клімату. Це непроста тема, але вона просто про це розказує, наскільки це може бути в умовах змін клімату.

— Кого з суперзірок вченої сцени очікуєте на конференції?

— До нас приїжджає Чарльз Као. Це шотландський вчений, який досліджує життя в космосі. Він працював з НАСА. Чарльз, крім цього, дуже приємна людина, швидко відгукнувся на нашу пропозицію. 

Минулого року приїжджав Роберт Зубрін, він засновник Марсіанського товариства. Приїжджав з дружиною зі Штатів. Їм тут дуже сподобалося.

— Коли відбудеться конференція? Як потрапити туди?

— Власне, ця інформація є на сайті inscience.io conference24. Квитки можна купити як на дитячу, так й на дорослу зону. Є також безплатна зона, на вулиці. Вся інформація є на сайті. Там є й розклад.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір