Наша ціль, щоб спортсменів з Росії та Білорусі не було на міжнародній арені, — міністр Гутцайт

Вадим Гутцайт. Фото: kanaldom.tv

Міністерство молоді та спорту України не припиняло своєї роботи ні на день війни. Про це в інтерв'ю в програмі "Коло спорту" телеканалу "Дом" розповів очільник відомства Вадим Гутцайт.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України Гутцайт одразу написав листа до всіх міжнародних федерацій, щоб вони не скасовували участь українських спортсменів у міжнародних змаганнях.

"Звісно, з 24 лютого та ще декілька тижнів наші спортсмени не в змозі були брати участь в міжнародних змаганнях. Деякі спортсмени не могли виїхати за кордон, деякі на той час були за кордоном, але й у них були складності з пересуванням. Ми над цим працювали, і вже з середини березня наші спортсмени розпочали брати участь у змаганнях", — сказав міністр.

Він зазначив, що для України дуже важливо, щоб її спортсмени брали участь у міжнародному спортивному житті, аби весь світ бачив, хто такі українці.

"Щоб весь світ знав, що ми — українці, ми є і будемо завжди. І щоб бачили наших спортсменів, як вони змагаються, як вони перемагають і підіймають наш прапор. Крім того, вони розповідають в ЗМІ, що насправді відбувається в нашій країні, щоб весь світ знав — йде повномасштабна війна", — пояснив Гутцайт.

Інформаційну роботу за кордоном проводить й міністерство спорту. Під час закордонних спортивних заходів демонструють відео-, фотодокази воєнних злочинів Росії в Україні, в тому числі руйнування спортивних об'єктів.

Ще один важливий напрям роботи міністерства під час війни — відсторонення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань. Гутцайт зазначив, що в цьому дуже допоміг Міжнародний олімпійський комітет (МОК), який з перших днів засудив агресію Росії та Білорусі проти України. І МОК надав рекомендацію відсторонити спортсменів цих двох країн від участі у всіх видах спорту — олімпійських та неолімпійських.

"Цю рекомендацію практично всі федерації виконали. І ми протягом восьми місяців не бачимо російських та білоруських спортсменів, не проходять міжнародні змагання в Росії… І ми рухаємось до того, щоб як більше часу ми не бачили росіян та білорусів на міжнародній арені", — підсумував Гутцайт.

Медіа-партнери
Прямий ефір