"Намалюють" 70%: російські "вибори" в окупованому Криму — думка з Москви

Иллюстративное фото: krymr.com

У Росії відбувається процес деградації виборів, і особливо він сильний на окупованих Росією українських територіях — в Криму й окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це в коментарі телеканалу "Дом" заявив російський політолог Дмитро Орєшкін.

Він вважає, що вибори до Держдуми РФ, які відбуваються 17-19 вересня, не будуть визнані світовою спільнотою.

"Путін вже привів країну до такого стану, коли йому залишається тільки говорити: а нам на цю світову громадську думку наплювати, це все суцільні русофоби. На мій погляд, він завдав серйозної шкоди Росії, зробив її імідж токсичним, ганебним, неприємним і вивів із кола країн, із якими можна говорити на рівних. РФ мала би бути однією з провідних країн у світі — й за населенням, і за потенціалом, і за багатьма іншими показниками. Ні, не є такою", — сказав Орєшкін.

Проведення "виборів" в окупованому Криму для Кремля важливо з точки зору "цієї символічної путінської вертикалі". Політолог упевнений, що на півострові результати "голосування" "намалюють" на користь партії "Единая Россия", і її "підтримка" становитиме приблизно 70%.

"Оскільки там до демократії надзвичайно далеко, результат буде, звичайно, "намальований" за "Единую Россию". Не в такій мірі, як у Чечні, але все одно. При цьому ніхто не знає, скільки народу в Криму підтримуватиме в реальності "Единую Россию". Але Кремль це не цікавить, їм важливо, щоби надходив сигнал про те, що все під контролем. Якщо вони "намалюють" 70% "Единой России", доб'ються цих 70%, не важливо як — за допомогою фальсифікації, за допомогою переконань, за допомогою тиску на бюджетників тощо — це означатиме, що ситуація під контролем. Зверху надходить сигнал, що потрібен такий-то результат, знизу віддають честь і виконують. Раз вони виконують, значить, все нормально", — продовжив політолог.

Орєшкін нагадав, що з держбюджету РФ на Крим щорічно виділяють близько 200 млрд руб., що еквівалентно 3 млрд дол.

"Крим отримує приблизно 20% усіх грошей, які Кремль розподіляє по регіонах. Ось у нас 85 регіонів, і одну п'яту частину всіх регіональних дотацій отримує Крим", — уточнив він.

Проте в соціальному та економічному плані ситуація в Криму не така блискуча, бо кошти розкрадаються місцевою "елітою". У підсумку, в російському рейтингу півострів перебуває приблизно на 10 місці з кінця за показниками валового внутрішнього продукту на душу населення. Кремль дозволяє місцевій "владі" красти в обмін на керованість і, зокрема, на надання потрібних результатів на "виборах", додав політолог.

"Тобто гроші провалюються кудись в бездонну бочку, значна частина їх розкрадається. Але натомість ці кримські "еліти" генерують, виробляють ці вище середнього електоральні результати на користь Путіна і на користь "Единой России", — зазначив він.

Великі дотації регіону і керованість місцевої "влади", на думку Орєшкіна, не дозволяють більшості кримчан противитися режиму Путіна.

"На мою думку, очікувати, що Крим впаде, або кримські громадяни покажуть дулю Кремлю, підстав абсолютно немає", — упевнений він.

"Загалом, відбувається процес деградації виборів, і особливо сильний він у Чечні та в Криму, а тим паче в "ДНР/ЛНР", — резюмував Орєшкін.

Читайте також: Перекинути монополію: про "вибори" до Держдуми РФ в ОРДЛО та Криму говоримо з російським політологом Дмитром Орєшкіним

Раніше Дмитро Орєшкін пояснював, що вибори до Держдуми РФ навряд чи будуть визнані Європою легітимними, оскільки не відповідають трьом загальноприйнятим критеріям — рівність, чесність і прозорість.

Читайте також: Розіграші квартир, вкидання бюлетенів, підвезення жителів ОРДЛО — чим відзначився другий день виборів у РФ (ВІДЕО)


Ексклюзивні подробиці про те, до чого може призвести "голосування" до Держдуми РФ в ОРДЛО та окупованому Криму, дивіться у спецпроєкті телеканалу "Дом" "Выборы без выбора"ефір 20 вересня о 20:50.

Прямий ефір