Напруженість між Путіним та його військовим керівництвом: що відбувається у Кремлі — оцінки розвідки та експертів (ВІДЕО)

Кремль. Фото: delfi.lt

Закриті переговори щодо ситуації в Україні провів канцлер Австрії Карл Негаммер із Володимиром Путіним напередодні в Москві. Глава австрійського уряду став першим європейським лідером, який особисто поїхав до Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну. Поки що немає інформації про те, чи зміг європейський лідер якось вплинути на Путіна. Експерти вважають, що на президента РФ могло би вплинути на його найближче оточення, але там немає консенсусу, інформує "Дом".

Зустріч із Путіним, яка відбулася у російському Ново-Огарьові, канцлер Австрії Карл Негаммер погодив з іншими європейськими лідерами та президентом України Володимиром Зеленським. Проходила вона без камер, журналістів та протокольних фото. За два дні до цього глава австрійського уряду побував у Києві та Бучі. Побачив наслідки звірств російських окупантів.

"Ми нейтральні у військовому відношенні, але у нас є чітка позиція щодо агресивної війни Росії проти України. Вона має зупинитися! Потрібні гуманітарні коридори, припинення вогню та повне розслідування військових злочинів", — написав про цілі візиту до Росії Карл Негаммер у Twitter.

Підсумки переговорів Кремль поки не коментував. Невідомо і те, чи зміг європейський лідер якось вплинути на Путіна. А ось, за даними глави британської електронної розвідки, президент Росії помилився в оцінці сили як своєї армії, так і супротивника. І його оточення боїться повідомляти про реальну ситуацію.

"Очевидно, що він невірно оцінив опір українського народу. Він недооцінив силу коаліції, яку його дії призведуть до руху. Він недооцінив економічні наслідки режиму санкцій і переоцінив можливості своїх військових здобути швидку перемогу", — коментує голова британської електронної розвідки GCHQ Джеремі Флемінг.

Усе це призводить, як вважає Флемінг, до стратегічних прорахунків. Повномасштабна війна з Україною стала особистою війною Путіна, за яку розплачуються мирні жителі, а тепер і росіяни.

Американські спецслужби також вважають, що оточення російського президента не повідомляє йому точну та повну інформацію про те, що відбувається.

"Я, звичайно, не є представником Кремля і не можу говорити про те, що в голові у Володимира Путіна. Що я можу сказати, то це те, що, звичайно, у нас є інформація про те, що Путін відчував себе введеним в оману російськими військовими, що призвело до постійної напруженості між Путіним та його військовим керівництвом", — зазначає директорка з комунікацій Білого дому Кейт Бедінгфілд.

Тим часом із публічного простору зник міністр оборони РФ Шойгу. У Кремлі це пояснили тим, що він займається спеціальною військовою операцією в Україні. А командира так званої операції Путіну взагалі довелося змінити. Тепер нею керує генерал Олександр Дворніков, котрий має великий досвід ведення бойових дій у Сирії.

"ФСБ, я думаю, саме шукає винних у своєму середовищі. Бо якщо і не видати якихось цапів-відбувайлів, то тоді звинуватять перших осіб служби. Тому, я думаю, що зараз це така початкова стадія процесу. Коли ще керівництво може мати ілюзію, що все ще можна виправити", — вважає ексдепутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов.

Вплинути на подальші військові плани Кремля, на думку Іллі Пономарьова, може близьке оточення Путіна. Але поки що єдиної позиції в ньому немає.

"На Путіна можуть вплинути рівно три речі. Це — срібна куля, осиновий кілок і прядив'яна мотузка. Ось це речі, які можуть на нього вплинути. Думаю, що дуже скоро вони на нього і вплинуть", — додає Ілля Пономарьов.

На думку політика, ця війна може закінчитися повністю не в Україні, а лише в Москві, коли буде повалено путінський режим.

Читайте також: Ціна війни: як Кремль платить російським солдатам за вторгнення в Україну (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір