Надії і ризики українського футболу: хто стане тренером Національної збірної

Андрій Павелко. Фото: kanaldom.tv

Український футбол, як вид спорту, що фактично інтегрований у суспільство й культуру, має усі схожі та зрозумілі кожному з нас умови життя у воєнний час. Але наш футбол не лише існує, а й показує моменти успіхів, моменти зірок й моменти розвитку. Останні, щоправда, можна називати планами на майбутнє — про це думають в Українській асоціації Футболу, йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

За 20 хвилин до першої у 2023 році пресконференції президента Української асоціації футболу Андрія Павелко пролунав сигнал повітряної тривоги. Спілкування з пресою відбулося в укритті з дотриманням усіх заходів безпеки.

Розмова тривала понад дві години. Головна тема — підозра державних антикорупційних органів до діяльності УАФ. Зокрема, і до її очільника. Андрій Павелко наполягає, що наново відкриті справи є провадженнями минулих років. 

"Всі кримінальні справи старі, безперспективні і штучні. Я впевнений, що судом будуть прийняті законні рішення", — сказав президент УАФ. 

Вдалося обговорити і суто спортивні справи. Наприклад, кандидатів на посаду тренера Національної збірної.

"Наш Комітет національних збірних команд здійснює велику роботу щодо кандидатів. Ми спілкуємося з Сергієм Ребровим. Маємо дуже багато спільних поглядів. Вважаю, що це чудовий хід. Але зараз у Сергія Реброва є контракт, тому всіх прошу трохи зачекати", — сказав Павелко.

Сергій Ребров. Фото: fcdynamo.com

Щодо керманича молодіжної збірної Андрія Ротаня, який вивів команду до фінальної частини цьогорічного Чемпіонату Європи, стало відомо, скільки ще працюватиме тренер на цій посаді.

"З ним є домовленість. У його контракті є умова: якщо за результатом фінальної стадії чемпіонату континенту наша команда потрапить на Олімпійські ігри, то саме Ротань готуватиме команду на Олімпіаду", — сказав Павелко.

Попри чутки про повернення російських команд до міжнародних змагань, УАФ продовжує боротьбу за футбол без Росії. Після початку повномасштабного вторгнення зусиллями асоціації вдалося добитися дискваліфікації представників РФ на світовій арені.

"УЄФА ніколи не поверне російський футбол у змагання на європейському континенті під час війни. Коли закінчиться війна, я впевнений, що на нашу користь, то буде вже інше питання. Розглядатимемо, за яких умов, чи будуть сплачені збитки для українського футболу", — додав президент УАФ.

У найвищому дивізіоні українського футболу вже за місяць відновлюються матчі. Наприкінці березня розпочне свою чергову велику гру Національна збірна у відборі до Чемпіонату Європи.

Читайте також: Перехід на інший рівень: трансферний рекорд українського футболу від "Шахтаря" і Мудрика

Прямий ефір