На захоплених територіях окупанти готують "референдуми" — подробиці від української розвідки

Ілюстративне фото: gur.gov.ua

Окупанти планують провести низку "референдумів" у захоплених населених пунктах у Херсонській, Миколаївській та в Запоріжській областях. Про це сьогодні, 19 квітня, повідомили у Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, інформує "Дом".

Підготовка до голосування на так званому "референдумі", який буде присвячений створенню псевдо-республіки "ХНР", проводиться на окупованій території Херсонської області. В типографії, що розташована в Новій Каховці, росіяни друкують бюлетені, бланки, брошури, плакати та буклети.  

"Місцеві мешканці переконані — реального голосування не проводитимуть, окрім показових дільниць, організованих в якості "картинки" для російських ЗМІ. "Голосування" оформлять за допомогою паспортних даних, зібраних під час отримання "гуманітарної допомоги". Щоб отримати продуктовий пайок, мешканці мали заповнювати анкети із зазначенням особистої інформації", — кажуть у розвідці.

Також "референдум" щодо обрання "мера" та адміністративного приєднання до окупованого Криму готується в місті Снігурівка, що на Миколаївщині.

"Мешканців закликають у визначений час прийти на дільниці. Захід організовують проросійськи налаштовані голова місцевої ради Тетяна Мезіна та колишній голова Олександр Ларченко", — зазначили в ГУР.

В окупованій Снігурівці Запорізької області окупанти розпочали перепис пенсіонерів.

"Росіяни анонсують встановлення до 1 вересня російської адміністрації, відкриття відділення "пошти Росії", запуск мобільного зв’язку та інтернет-послуг від російських провайдерів, введення в обіг російських рублів. Є інформація про початок оформлення російських паспортів, у тому числі — закордонних", — розповіли подробиці розвідники.

Читайте також: Провести псевдореферендум на Херсонщині на початку травня планують окупанти, — Денісова

Прямий ефір