На ТБ за тобою закріплена певна роль, а на YouTube ти все в одному, — ведучий програми "Ліс рук" Максим Узол 

Максим Узол. Фото: kanaldim.tv

У березні 2024 року на телеканалі "Дім" стартував другий сезон пізнавального проєкту "Ліс рук". Ведучим вікторини став журналіст і YouTube-блогер Максим Узол. Окрім роботи на ТБ він також займається власним YouTube-проєктом про подорожі. Там його супутницею є дружина Ольга Манько. В інтерв'ю Afisha.bigmir.net Максим Узол розповів, чи допомагає досвід роботи на ТБ знімати блог та в чому основні відмінності цих двох майданчиків.

"Як допомагає, так і заважає. Коли ми почали робити блог, хотіли зробити такий собі "антитєлєк", щоб максимально не було схоже на телевізійний проєкт. Ми зняли перший випуск, який ніхто не побачив і ніколи не побачить, він був із Тернополя — до речі, це було 2019 року. Змонтували, подивились і сказали одне одному: "Фу, яка лажа, це не можна нікому показувати". І нікому не показали. Там все було якесь несправжнє, пластикове, наче весь випуск знято за сценарієм. Тоді ми вирішили відійти від цього, і ось тут виникла складність — бути вільними", — поділився він. 

Цим YouTube і відрізняється від телебачення, каже Максим Узол, — можна бути повністю суб'єктивним, висловлювати свою думку, навіть якщо вона нікому не подобається. 

"Хотілося більше дати себе, свій світогляд, переконання, бачення — і це було складно. Телебачення все ж більше тримає в рамках. А ще, якщо на телебаченні за тобою закріплена певна роль або задача — скажімо, ти продюсер, режисер чи ведучий, — то на YouTube ти все в одному. Ти маєш вміти і планувати, і рахувати, і знімати, і дотримуватися драматургії, поважати глядача, а головне — поширити цей контент", — пояснив Максим Узол.

Читайте також: "Складність у тому, що ми обидва лідери": ведучий вікторини "Ліс рук" Максим Узол поділився подробицями роботи з дружиною 

Прямий ефір