На розмінування Донбасу знадобиться не менше 25-30 років, — Резніков

Алексей Резников. Фото: kanaldom.tv

Процес розмінування Донбасу займе не менше 25-30 років. Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" заявив віцепрем'єрміністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Міністр зазначив, що вивчав досвід Хорватії з ліквідації наслідків збройного конфлікту 1991-1995 років, що виник при виході країни зі складу Югославії.

"25 років тому закінчилася та війна, а вони досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 кв. км нерозмінованих територій. До того ж у дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій складній зоні, що цього року вони планують розмінувати до 50 кв. км", — сказав Резніков.

Суму, необхідну на очищення Донбасу від вибухонебезпечних залишків війни, можна буде назвати тільки після повернення окупованих територій та проведення повного аудиту. Але з досвіду Хорватії — мова йде про сотні мільйонів євро.

"Вони витратили, якщо я не помиляюся, дві цифри звучало, 800 та 900 млн євро — двома траншами за цей весь період було залучено на те, щоб тільки провести розмінування", — підкреслив Олексій Резніков.

Міністр нагадав, що на думку фахівців, зараз щільність наявних мін і вибухонебезпечних речовин на території України більше, ніж у будь-якій точці світу.

"І якщо математично підійти, то один день війни дає п'ять-шість днів розмінування. Тобто, якщо у нас війна триває сім років, то, відповідно до хорватської матриці, нам доведеться розміновувати 25 років, а то і 30", — акцентував він.

Повна версія інтерв'ю: Про реінтеграцію та депортацію, про політику та почуття гумору: "Неофициальный разговор" з віцепрем'єром Олексієм Резніковим

Прямий ефір