На порозі опалювального сезону — наскільки готова Україна до холодів і що буде з тарифами (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: 24tv.ua

На початку осені влада традиційно звітує про підготовку до опалювального сезону в Україні. Оцінює запаси газу в сховищах та перевіряє комунікації. А українці, у зв'язку з ростом цін на газ, припускають — як це відіб'ється на суми у квитанціях за тепло і гарячу воду, повідомляє "Дом".

Так, українці, хто як може готуються зустрічати холоди. Одні — "морально, збираються з духом", інші — проводять термомодернізацію житла.

Своєю чергою в уряді вже відзвітували, що країна готова до опалювального сезону на 83%. Про це з трибуни Верховної Ради заявив прем'єрміністр Денис Шмигаль. І запевнив, що в нинішньому році з опаленням проблем не буде.

""Нафтогаз", як державна компанія, запропонував споживачам річний продукт за постановою Кабінету міністрів України, який на сьогодні складає 7 грн 96 коп., що менш ніж вісім гривень. В більшості відповідно газопостачальних компаній тариф складає менш як вісім гривень. Якщо сьогодні порівнювати з ціною на європейських хабах, яка вище 20 грн, то ми розуміємо що ми захистили населення України від коливань і зростань ціни на газ", — заявив очільник уряду.

Така ціна, впевнений прем'єрміністр, дозволить не підвищувати тариф на тепло для населення в цьому сезоні. Крім того, в комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг заявляють, що палива в підземних сховищах вистачить і на холодну осінь, і на зиму.

"Уже зараз закачано понад 18 млрд кубів газу. Це достатньо для проходження опалювального сезону та буде закачано ще додатково, для того, що якщо буде дійсно холодніше, використовується більше газу, його вистачило", — говорить член комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Юрій Камельчук.

Про стабільну ціну і відсутність передумов до підвищення тарифів говорять і в компанії НАК "Нафтогаз України".

"Умови, які пропонує "Нафтогаз", вони комфортні, дають можливість споживачам, як домогосподарствам, так і виробникам теплової електричної енергії, відчувати стабільність. Вони діють до кінця квітня наступного року і в рази менше за квотові ціни на газ, які на сьогодні діють в Європейському Союзі", — розповів директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський.

Завдяки встановленим і зафіксованим цьогоріч цінам на газ, українцям не варто перейматися з приводу тарифних стрибків, впевнений економічний експерт Олег Пендзин. Цього не станеться, навіть якщо зима буде холодною і тепловики перевищать ліміти споживання блакитного палива.

"Якщо буде дуже холодно, то я думаю, що держава буде шукати способи людям допомогти. Буде виділяти додаткові гроші на субсидії, буде проводити якісь там заходи з місцевими органами влади для того, щоб вони виділяли гроші зі своїх бюджетів. Але ви повинні зрозуміти, що ніхто не буде заморожувати людей", — вважає економіст.

Україна може значно заощадити на споживанні газу, стати більш незалежною від зовнішнього ринку і скоротити суми в платіжках в майбутньому, якщо задумається про більш активне впровадження систем енергоефективності, каже народна депутатка Інна Совсун.

"Я дуже сподіваюсь, що в новому політичному сезоні ми повернемось до рішення, яке дозволяє найбільше зменшити платіжки українців. Це заходи з енергоефективності та енергозбереження. Це те, що дає найбільшу економію для українців. Але на превеликий жаль, це те, до чого влада далеко не завжди доходить. Ми маємо якісь програми енергоефективності та енергозбереження, але їх не вистачає", — сказала вона.

Ефективність таких програм вже доведена на численних прикладах модернізації будинків, якими керують об'єднання мешканців і які вже скористалися державними програмами співфінансування.

Читайте також: Ціни в новому опалювальному сезоні — на що чекати: "5 вопросов" з експертом Юрієм Корольчуком

Нагадаємо, що міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов заявив, що в Україні новий опалювальний сезон має стартувати вчасно у кожному регіоні та кожній громаді. Підготовка триває відповідно до затверджених планів. А тарифи на опалення для населення не мають підвищуватися.

Читайте також: Підсумки 10 вересня: форум YES Brainstorming, санкції проти РФ та нові загрози для України (ВІДЕО)

Прямий ефір