На окупованій Луганщині критична ситуація з ліками — їх шукають через оголошення в під’їздах

Аптека. Фото: unsplash.com

На окупованій з 2022 року території Луганщини склалася критична ситуація з ліками. Там немає централізованої доставки медикаментів, тож люди шукають їх через оголошення у під’їздах. Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор, з посиланням на "Українську правду", інформує "Дім".

Медицину та фармацевтику на окупованих територіях росіяни знищили ще на початку 2022 року. Тоді окупанти роздавали людям ліки лише тоді, коли приїжджали знімати пропагандистські ролики для ЗМІ. Зараз країна-агресор нічого не відбудовує, а ситуація з постачанням ліків стала ще важчою ще й тому, що у людей за цей час стало менше грошей. Інтернету та зв'язку у більшості населених пунктів немає, тому, наприклад, у Рубіжному люди клеють на під’їздах оголошення про те, що комусь з мешканців потрібні певні медикаменти.

"Є якісь волонтери, напевно, які щось довозять, але організованого доступу до ліків на теперішній час на території близько 60 кілометрів від лінії зіткнення немає. Це дуже велика проблема, і ворог ніяк не збирається її вирішувати", — каже голова Луганської ОВА.

У Луганській ОДА розповідали, що у 2023 році в "ЛНР" не використали 99% коштів, які мали спрямувати на ліки, передбачені програмою реімбурсації. Їх люди мали отримати за пільговими рецептами, зокрема, безкоштовно.

"Не використали, бо не схотіли. Через бездіяльність місцевого "Мінздраву" населення, яке упродовж багатьох років ставало учасником програми реімбурсації, вимушене було купувати необхідні для життя медичні препарати за власний кошт. Вибору їм не залишили", — кажуть в ОДА.

Читайте також: Які країни приймають біженців з України у 2024 році — умови та виплати  

Прямий ефір