На міжнародному кінофестивалі в Румунії покажуть два українських фільми

Transilvania International Film Festival. Ілюстрація: clujlife.com

14 по 24 червня в Румунії проходитиме міжнародний кінофестиваль TIFF (Transilvania International Film Festival). В рамках цієї події покажуть дві українські стрічки, повідомляє "Дім" з посиланням на пресслужбу Державного агентства з питань кіно.

Ігровий фільм "Сірі бджоли" режисера Дмитра Мойсеєва буде презентовано у секції Supernova. Стрічку знято за однойменним романом Андрія Куркова. Події відбуваються в січні 2022 року. Фільм розповідає про двох "ворогів дитинства", останніх жителів невеликого села, які лишилися жити в "сірій зоні" поблизу лінії фронту. Головні ролі в стрічці виконали Віктор Жданов та Володимир Ямненко. 

Історичну драму "БожеВільні" (у закордонному прокаті — Diagnosis: dissent) режисера Дениса Тарасова покажуть у рамках секції Larger than life. У стрічці йдеться про людей, яким довелося жити в СРСР в 70-ті роки ХХ сторіччя — саме в той час, коли на його теренах набирало чергових обертів переслідування громадян за прагнення свободи та демократії. Саме в ті роки так звана "каральна психіатрія" — найогидніший "винахід" каральних радянських органів, досяг небачених масштабів. 

Transilvania International Film Festival (TIFF) — це перший та найбільший фестиваль, присвячений повнометражному кіно у Румунії. Він щорічно відбувається в історичній столиці Трансильванії — місті Клуж-Напока. Заснований у 2002 році Румунською кінопромоцією.

Читайте також: Вийшов шостий документальний фільм із циклу "Воєнна розвідка України"

Прямий ефір