"Ми знаємо, що Україна переможе!": посли США, Євросоюзу та Британії привітали українців із Днем Незалежності (ВІДЕО)

Київ. Фото: Facebook

Євросоюз продовжить підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією, під час відбудови та на шляху до ЄС. Про це сьогодні, 24 серпня, з нагоди 31-ї річниці Незалежності України сказав у своєму вітанні посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на відеозвернення посла.

Він зазначив, що ця річниця — надзвичайна, одночасно радісна й трагічна.

"Це день свята. Ми відзначаємо вашу стійкість протягом пів року жорстокого повномасштабного вторгнення Росії та 8 років агресії. Але, як і кожен день зараз, це також день скорботи. Скорботи за загиблими, за тими, хто постраждав і став жертвою російських звірств, хто втратив своїх близьких і свої домівки", — зазначив Матті Маасікас.

Він зауважив, що це перший День Незалежності, коли Україна вже стала країною-кандидатом на членство у ЄС.

"Європа святкує разом із вами, Європа сумує разом із вами", — наголосив Маасікас.

Він нагадав, як Євросоюз реальними діями допомагає Україні — підтримує постраждалих від війни, надає життєво важливі послуги зі збереження нормального життя в Україні, підтримує реформи, необхідні для вступу України до ЄС.

"Євросоюз продовжить підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією, під час відбудови та на вашому шляху до ЄС. Бо ми — одна родина. Ми поділяємо спільні цінності і хочемо жити в демократії та процвітанні, а не в темряві тоталітаризму. Разом ми — Європа. Слава Україні!", — запевнив Матті Маасікас.

Захоплення українцями, які нині захищають цінності всього світу висловила пані посол США в Україні Бріджит Брінк, яка також записала відеопривітання до Дня Незалежності України. 

"Протягом шести місяців Україна демонструє неймовірну єдність і рішучість, героїчно захищаючись від російської агресії. Сьогодні, коли ви відзначаєте День своєї Незалежності, ми разом із вами, адже ця боротьба триває на тлі жорсткої та неспровокованої війни Росії. Хочу висловити глибоку шану українським Збройним силам за надзвичайну мужність і силу в боротьбі за майбутнє України… Ми знаємо, що Україна переможе!", — наголосила пані посол.

Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, вітаючи українців, наголосила, що чекає на це свято щороку. Однак нині цей день затьмарений війною Росії, наголосила вона.

Сіммонс акцентувала, що ця війна жахлива, у чому вона переконалася, відвідавши Бучу, Ірпінь, Чернігів та інші міста, де російські війська залишили свій кривавий слід.

"Але українці дають гідну відсіч ворогу. Нас це надихає, і разом із нашими союзниками ми робимо все можливе, щоб допомогти. Це і зброя, і навчання, яке ми забезпечуємо, і санкції, які душать російську воєнну машину, і гуманітарна допомога для повернення громад до життя. Я захоплююся стійкістю і сміливістю українців. Навіть за таких обставин вони зберігають почуття гумору та щодня народжують нові символи свого опору", — сказала Мелінда Сіммонс.

Пані посол також наголосила: найважливіше, що захищаючи свою незалежність, Україна захищає головні цінності вільного світу — свободу та демократію.

"Саме тому світ об’єднався заради України, і ми будемо з вами стільки, скільки це потрібно, щоб День Незалежності став днем вашої остаточної перемоги", — зазначила Сіммонс.

Читайте також: Ми змінили історію, змінили світ, змінилися самі, — Зеленський до українців з нагоди Дня Незалежності (ВІДЕО)

Прямий ефір