Ми змінили історію, змінили світ, змінилися самі, — Зеленський до українців з нагоди Дня Незалежності (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 24 серпня, не лише День Незалежності, але і пів року по тому, як сусідня країна почала повномасштабну агресію проти Української держави. Попри те, що багато хто вважав, що в України немає шансів вистояти у цьому протистоянні, сьогодні українці кажуть: "Із Днем Незалежності, Україно!". Із такими словами звернувся до громадян президент України Володимир Зеленський із нагоди державного свята, інформує "Дом".

"За ці шість місяців ми змінили історію, змінили світ і змінилися самі", — наголосив президент.

Він зазначив, що український народ і його мужність надихнули весь світ, дали надію, що справедливість існує, що перемагає не сила, а правда; не гроші, а цінності; не нафта, а люди.

"В усіх світових підручниках з історії буде розділ: "Часи, коли світ об’єднала Україна". Коли в демократії знову виросли зуби. Коли тиранія отримує відповідь тією мовою, яку розуміє", — упевнений президент.

Зеленський зазначив, що 24 лютого цього року фактично відбувся другий всеукраїнський референдум щодо незалежності України. Але цього разу сказати незалежності "так" треба було не в бюлетені, а в душі й совісті: йти у військкомати, тероборону, волонтерський рух тощо. І більшість українців зробили це.

Президент наголосив, що кінцем війни для України буде тільки перемога, Україна не шукатиме порозуміння з терористами, а українці піднімуть руки вгору лише один раз — коли всією Україною святкуватимуть перемогу.

"Бо ми не торгуємось своїми землями і своїми людьми. Для нас Україна — це вся Україна. Усі 25 регіонів, без будь-яких поступок чи компромісів. Ми не знаємо цих слів, вони були зруйновані ракетами 24 лютого. Донбас — це Україна. І ми повертатимемо його, хай яким буде цей шлях. Крим — це Україна. І ми його повертатимемо. Хай яким буде цей шлях", — запевнив президент.

Він зазначив, що українці зустрічають День Незалежності у різних місцях, але об’єднаними.

"Ми зустрічаємо цей день у різних обставинах, умовах і навіть у різних часових поясах, але з єдиною метою — збереження незалежності та перемога України! Ми об’єдналися. З Днем Незалежності, Україно! Слава Україні!" — привітав Володимир Зеленський.

Прямий ефір