Музичний альбом у "Фронтовій студії": військовослужбовець Олександр Ремез розповів про новий проєкт "Культурного десанту"

Ще на початку повномасштабного вторгнення відомі українські митці об'єдналися у "Культурний десант", аби разом спрямувати свої сили на перемогу. Наприкінці травня 2024 року об'єднання презентувало "Фронтову студію" — ініціативу, в межах якої військовослужбовці з культурної сфери зможуть створювати музику у пересувній студії звукозапису. У програмі "Ранок Вдома" керівник Харківського напрямку "Культурного десанту", військовослужбовець Олександр Ремез розповів про цей новий проєкт.

Ведуча — Ольга Фанагей-Баранова.

— Розкажіть, у чому полягає сенс проєкту "Фронтова студія" і в чому ви вбачаєте його цінність? 

— У війську дуже багато творчих людей, які були музикантами, поетами і так далі. Не всі вони навіть знаходяться у "Культурному десанті". Ці люди протягом двох років не торкалися своєї улюбленої справи життя, не мали можливості виразити, зафіксувати нові сенси. Будь-яка творчість має фіксуватися, тим паче такий зріз часу нашої сучасної культури. 

"Фронтова студія" — це по суті бус, в якому розміщена студія звукозапису. Він приїжджає до бійців і їх записують прямо в салоні цього буса.

— Що далі буде відбуватися з цими треками і що відбувається в процесі? Ви записуєте це все на відео. Це десь можна побачити?

— Вже можна побачити два випуски. У першому сезоні їх планується 14 на YouTube. Також створюється альбом цих записів, який в аудіоформаті буде на всіх платформах. Доступ буде у будь-кого, хто може зацікавитися. 

— Ви особисто брали участь у проєкті, в записі. Розкажіть про ваш досвід та, можливо, цікаві моменти з процесу. 

— Я востаннє був на студії після поранення, коли проходив реабілітацію. Після того минуло близько двох років. Це було цікаво, бо по суті в бусі не багато чого є, але цього достатньо для того, щоб зробити гарний запис. Тим паче кажуть, що не так важлива техніка, як люди, які це будуть на ній працювати. 

У проєкті задіяний Саша Чемеров, який не тільки крутий артист і сонграйтер, а й дуже потужний саундпродюсер. Тобто достатньо його і ще однієї людини, яка це все зафіксує, і буде чудовий запис.

У моєму випадку я грав свою партію, мої хлопці — свою, і ми навіть не знали, яким буде аранжування. В моєму житті таке вперше. Результат мені дуже подобається. Туди навіть залучили американського гітариста Джоша Кома. Я просто в шоці, як воно звучить! Це щось неймовірне!

— Де саме стояв ваш бус, коли ви писали? Якщо можна розголошувати таку інформацію.

— На Харківщині біля зруйнованої каплиці. Ми писали пісню під назвою "Капелан", і приїхав бус капеланів. Це не було заплановано. Ми трішки з ними покомунікували. Все це можна побачити в нашому випуску. 

— Розкажіть про свою пісню "Капелан". Як вона з'явилась? Чому саме саме ця тема? 

— Мене від самого початку у війську зацікавила посада кепелан. Що? Священик у війську? Капелани завжди проводжають бійців у бій. Є люди дуже набожні, віруючі, для яких стріляти в іншу людину — це гріх. Тому капелан налаштовує людей.

— Наразі ви керівник харківського напрямку "Культурного десанту", а чим займалися до початку повномасштабної війни?

— Я був музикою та менеджером деяких проєктів. У мене був гурт "Руки в брюки", музично-танцювальне шоу. 

— Для кого, на вашу думку, проєкт "Фронтова студія" важливіший: для військових-музикантів чи для цивільних, які будуть це слухати?

— Я думаю, що це комплекс. Ви ще не згадали про військових, які не музиканти, але теж хочуть щось споживати, що їм близько і що про них. Так чи інакше, ми всі хоча б підсвідомо шукаємо саундтрек свого життя на даний момент. Такий бус дає цю можливість — знайти такий саундтрек.

Читайте також: "Культурний десант" запускає "Фронтову студію", де військові-музиканти записуватимуть пісні на фронті

Прямий ефір