Чи можна перетнути КПВВ на Донбасі з простроченим паспортом, пояснила юристка (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: fainaidea.com

За паспортом, в який громадянин не встиг вклеїти фотокартку по досягненню віку, можна виїхати з ОРДЛО через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ). Але по прибуттю на підконтрольну Україні територію документ необхідно оформити. Про це в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла юристка, керівниця відділу надання безоплатної правової допомоги Білоцерківського місцевого центру Олена Вдовика.

Вона нагадала, що фотокартку в паспорті громадянина України треба змінювати в 25 і 45 років. У звичайний період це потрібно зробити протягом 30 днів після настання зазначеного віку. Під час дії карантину вимогу щодо термінів призупинено.

"Оформлення відбувається в територіальних підрозділах Державної міграційної служби за місцем прописки (реєстрації місця проживання, — ред.). Якщо ви забули вклеїти фотокартку в період карантину, то це можна зробити і після його закінчення протягом місяця. Законодавством України передбачено, що на період карантину призупинені всі терміни подачі заяв про надання адміністративних та інших послуг", — пояснила Олена Вдовика.

З 28 листопада 2020 року діє новий порядок перетину лінії дотику на Донбасі, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 17 липня 2019 року № 815. Відповідно до документу, особа з непідконтрольної Україні території може перетнути КПВВ із зіпсованим, простроченим паспортом або взагалі без нього.

"Потрапивши на підконтрольну Україні територію, ви повинні звернутися в територіальний орган міграційної служби, де у вас візьмуть документи для вклеювання фотокартки. Натомість ви отримаєте довідку, з якою зможете перетнути лінію зіткнення, повернутися назад (якщо у вас не буде можливості побути кілька днів на підконтрольній Україні території)", — продовжила експертка.

Якщо оформлення паспорта не було здійснено своєчасно, тоді настають правові наслідки. Документ, що підтверджує особу громадянина України, вважається недійсним. Тому людина не має права оформляти будь-які інші документи, не зможе навіть влаштуватися на роботу. Також громадянину доведеться сплатити штраф — сума залежить від тривалості строку, у який паспорт був недійсним.

"Якщо ви оформювали свій паспорт у формі книжечки зразка 1994 року в територіальному підрозділі міграційної служби, який зараз вже не діє або розташований на непідконтрольній території. У цьому випадку, окрім базових, вам потрібно взяти і інші документи, які будуть підтверджувати вашу особистість: наприклад, посвідчення водія, закордонний паспорт або свідоцтво про народження", — акцентувала Олена Вдовика.

Крім того, проживання без паспорта або за недійсним паспортом громадянина України, а також без реєстрації місця проживання тягне попередження. Про це йдеться в ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"І нарешті потрібно зазначити, що послуга з вклеювання фотокартки — безкоштовна", — зауважила юристка.

Читайте також: "Имею право": як розірвати шлюб з мешканцем окупованої території (ВІДЕО)

Нагадаємо, що щоденний соціально-правовий проєкт "Имею право" допомагає жителям тимчасово окупованих територій і "сірої зони" отримати відповіді на найпоширеніші юридичні та побутові питання. Правову підтримку в ефірі телеканалу "Дом" надають юристи безоплатних правових центрів Міністерства юстиції України.

Своє запитання можна поставити:

  • на електронну пошту проєкту "Имею право" [email protected];
  • на Facebook-сторінці телеканалу "Дом";
  • зателефонувавши на єдиний номер системи Безоплатної правової допомоги (БПД) 080-021-31-03, скачавши мобільний додаток "Безоплатна правова допомога" або звернувшись безпосередньо в один з 538 офісів БПД в вашому регіоні для особистих консультацій.
Прямий ефір