Потужна ротація у Кабміні — як призначали міністрів (ВІДЕО)

Кабінет міністрів України. Фото: news.24tv.ua

Кандидатури одразу чотирьох міністрів схвалила Верховна Рада України сьогодні, 4 листопада, інформує "Дом".

Нового керівника отримало Міністерство оборони. Його очолив Олексій Резніков. Представити кандидата на пост міністра оборони до парламенту приїхав президент Володимир Зеленський. З парламентської трибуни глава держави говорив про досягнення колишнього міністра оборони Андрія Тарана та про важливість ротації. Вона, на думку Зеленського, потрібна не лише на передовій.

"Передусім — подякувати Андрію Васильовичу Тарану. Він зробив чимало для нашої армії, для наших військ. Впевнений, що його наступник має високий потенціал, щоб стати другим видатним українцем, але це точно не пріоритет. Сьогодні міністру оборони України найважливіше бути в залі слави українських бійців, тобто користуватися саме серед них беззастережною повагою та користуватися високим авторитетом, зміцнювати обороноздатність нашої армії, наших військ", — заявив Зеленський.

За нового міністра оборони проголосували 273 народні депутати. Резніков зазначив, що ціна окупації українських територій має стати непосильною для агресора.

"Збройні сили нас захищають, обороняють, а моє завдання — захищати їх у питаннях дипломатичних, політичних, юридичних і так далі, обов'язкова комунікація з усіма нашими партнерами", — визначив пріоритети новий міністр оборони.

Наступницею Резнікова на посаді віцепрем'єрміністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій стала Ірина Верещук, за яку проголосували 260 народних депутатів. Одразу після призначення нова міністерка заявила, що братиме участь у роботі тристоронньої контактної групи та найближчим часом вирушить на Донбас.

"Я щиро сподіваюся, що нам вдасться поїхати (на Донбас, — ред.) з прем'єрміністром і з депутатами, і ми робитимемо все, щоб реінтеграція була не на папері, а на ділі. Нам потрібно демонструвати і робити все, щоб люди відчували себе потрібними нашій державі, що вони тут є господарями, що незважаючи на те — зі Львова, чи з Краматорська, чи з Донецька, чи з Луганська, ми всі українці, маємо державу, за яку треба боротися, триматися", — зазначила Верещук.

У парламенті місце Верещук посів Сергій Кострійчук.

Крім цього, Павло Рябікін, залишивши посаду голови Держмитниці, став міністром стратегічної промисловості. Його призначення підтримали 237 народних обранців. На думку монобільшості, він гідна заміна Олегу Урускому.

"У нього були доволі класні показники на роботі керівником в аеропорту "Бориспіль". Він класний менеджер, має дуже великий класний бекграунд. І ми вважаємо, що саме на цій посаді, на яку його призначають, він буде на своєму місці", — зазначив народний депутат Данило Гетьманцев.

Заступник глави Офісу президента Юлія Свириденко стала першим віцепрем'єрміністром — міністром економіки, її кандидатура була підтримана 256 голосами.

А Міністерство довкілля та природних ресурсів тимчасово очолив Руслан Стрілець.

Читайте також: Підсумки 4 листопада: нові міністри, вакцинація вагітних та підготовка криголама до експедиції до Антарктики (ВІДЕО)

Прямий ефір