Модульні будинки у Бородянці: як українцям допомагають благодійники з Литви

Модульні будинки у Бородянці. . Скриншот: kanaldim.tv

Литва відкрила у Бородянці модульні будинки для постраждалих від війни українців. Вони розраховані для проживання 36 родин. Тут є кілька кухонь, пральня, санвузли й навіть місця для відпочинку та дозвілля. Щоб підтримати дух українців, на будинки нанесли патріотичні мурали. Детальніше про житло для переселенців дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Модульні будинки розраховані на 36 сімей. Литовці подбали про побут українців, які сюди заселяються. Тут є кілька кухонь, пральня, санвузли і навіть місця для відпочинку та дозвілля.

"Є стандартні контейнери. Нам знадобилося два тижні, щоб ці модулі тут зібрати та під'єднати комунікації. Зокрема, електрику та воду, також увімкнули каналізацію. Тепер все функціонує", — повідомив комерційний аташе посольства Литовської Республіки в Україні Томас Матудявічус.

Щоб морально підтримати українців, які житимуть  у модульному містечку, на самих будиночках намалювали патріотичні мурали. Їх автор — художник-мураліст Андрій Пальваль. Він малював багато патріотичних муралів у містах, які було окуповані, а згодом звільнені ЗСУ.

Мурали у Бородянці стали для художника надією на те, що скоро він зможе розмалювати відбудовані домівки людей.

Поки ж у модульному містечку тимчасовий захист знайшли переселенці з найгарячіших точок України.

"Ми з Луганської області, Старобільськ. Ми втекли з онуками, росіяни хотіли депортувати дітей. Окупати тричі до нас додому приходили і сказали, що бабусю, типу мене, треба кудись подіти, а дітей відправити у табір під Москву", — зізналася переселенка з Луганщини Віра Гаркуша.

Модульне містечко в Бородянці — це пілотний проєкт Литви з відновлення української інфраструктури. Зараз тривають ще три таких проєкти. На все передбачили 12 млн євро.

"Литва не використовує термін "післявоєнна реконструкція", тому ми вже зараз розпочинаємо процес відбудови. Окрім модульного містечка у Бородянці, ми збудували дитячий садок в Ірпені на 300 дітей, запустили проєкт з модернізації електросистем у Миколаєві. Також зараз відбудовуємо школу у Бородянці", — повідомила  головна радниця канцлера уряду Литовської республіки Манте Макаускайте.

Від школи у Бородянці залишили лише каркас. Нині тут працюють над комунікаціями та готуються встановлювати вікна, повідомив Томас Матудявічус.

На місці зруйнованої школи буде сучасний ліцей обладнаний надійним бомбосховищем. Заклад розрахований на 700 дітей, які за прогнозами Литви, вже 1 вересня 2023 року зможуть повернутися до офлайн навчання. 

Також цікаво: Уряди Польщі та Великої Британії побудують в Україні селища для переселенців

Прямий ефір