МОЗ рекомендують вакцинацію дітей віком від 12 років, — експертка

Вакцинация от коронавируса. Фото: ap.org

Українські експерти рекомендують Міністерству охорони здоров'я України почати вакцинацію дітей віком від 12 років. Про причини такого кроку у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла членкиня експертної групи Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Ірина Колесникова.

"27 вересня на засіданні нашої технічної групи експертів із питань імунізації ми ухвалили рішення рекомендувати МОЗ вакцинацію дітей віком від 12 років. Запропоновано вакцина Pfizer-BioNTech Comirnaty. Йдеться про дітей віком від 12 років, які не мають важкої супутньої патології", — сказала Колесникова.

Пропозиція обґрунтована тенденцією до підвищення рівня захворюваності на COVID-19 та важких ускладнень саме серед дітей, пояснила експертка.

"У такий спосіб ми розширимо доступ до вакцинації і для цього контингенту. Тому що діти також зараз хворіють частіше, ніж це було у попередні хвилі. І що зараз ми бачимо небезпечного в цій тенденції захворюваності дітей. Це те, що COVID-19, який навіть безсимптомно протікає у дітей, за кілька місяців має дуже важкі ускладнення", — продовжила Колесникова.

Щотижня фахівці отримують документальні підтвердження згубних наслідків коронавірусу для дитячого організму, акцентувала експертка.

"Мені буквально щотижня на розгляд надходять медичні документи для заключної класифікації. Ми подаємо до ВООЗ усі випадки гострих млявих паралічів у дітей віком до 15 років. Але це пов'язано не з коронавірусом, це пов'язано з наглядом за поліомієлітом. І ми розглядаємо всі випадки паралічів і парезів у дітей віком до 15 років. Так ось щотижня я маю медичні документи дітей, які в лютому-березні-квітні безсимптомно перенесли COVID-19, а за два місяці після цього дитину паралізувало, і вона досі не відновлюється", — резюмувала Колесникова.

Нагадаємо, в Україні визначилися зі сферами зайнятості, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти COVID—19. Проєкт відповідного наказу підготувало Міністерство охорони здоров'я України.

Читайте також: Осіння хвиля коронавірусу: інтерв'ю з академіком НАН України Сергієм Комісаренком

Прямий ефір